hydraulik

Nagła usterka hydrauliczna – co zrobić?

Zatkany odpływ w umywalce lub zlewie, to częsty przypadek, z którym przeważnie radzimy sobie sami, czasami wystarczy gumowa przepychaczka lub środek chemiczny, który udrożni rury. Aby nie dochodziło do zapychania instalacji trzeba pamiętać o kardynalnych zasadach, aby nie wrzucać do niej, dużych ilości resztek jedzenia, kości, a także szmat, trocin czy gruzu po remoncie.

Hydraulik potrzebny 24 h na dobę

hydraulikJeżeli nie udało się nam uchronić przed nieprzyjemnym zatorem i nasze zabiegi nie przynoszą rezultatu nie ma innego wyjścia i trzeba poszukać firmy, która świadczy usługi hydrauliczne w rejonie Warszawy Śródmieście, firma skieruje do nas fachowca, który przyjedzie uwolnić na od kłopotu. Jeżeli zauważymy źle spływającą wodę, musimy wiedzieć, że instalacja kanalizacyjna może zatkać się tylko częściowo i odpływ jest wolniejszy, jeżeli natomiast powstał całkowity zator, wtedy woda nie odpływa i może zalać pomieszczenie nie tylko nasze, ale także sąsiada. Nie można zwlekać z telefonem na pogotowie hydrauliczne, które udzieli nam pomocy i sprawdzony hydraulik – warszawa 24h przepcha zatkane rury czy syfon. Zdarza się, że właśnie zaczopował się syfon, którego zadanie polega na zapobieganiu przedostawania się zapachów z kanalizacji do mieszkania, więc zapchanie wymaga jego oczyszczenia, jeżeli potrafimy zrobić to sami to podstawimy pod syfon miskę, odkręcimy i zawartość wypłynie, jeżeli natomiast syfon jest stary wykonany z żeliwa, konieczna będzie interwencja, na którą przyjedzie hydraulik z Warszawy. Fachowiec rozkręci go, wyczyści, zamontuje i po problemie nie będzie śladu. Ale gdy przytrafi nam się poważna blokada kanalizacyjna, wtedy tylko urządzenia mechaniczne mogą uwolnić nas od kłopotu, hydraulik za pomocą sprężyny, powoli i skutecznie udrożni kanalizację, musi jednak uważać, aby przy okazji nie uszkodzić instalacji.

 

W przypadku nagłych zdarzeń, jak na przykład pęknięcie wężyka doprowadzającego wodę, należy natychmiast skontaktować się z dyżurnym hydraulikiem będącym pod telefonem 24h na dobę i zgłosić awarię. Hydraulik obsługujący Warszawę i okolice, przyjedzie najszybciej jak to możliwe i wymieni uszkodzony element. Pamiętajmy, aby co jakiś czas sprawdzać szczelność wężyków, które odpowiadają najczęściej za zalanie mieszkania.