Najlepsza pomoc dla osób starszych

 

Ponieważ mieszkam za granicą, nie mam możliwości odwiedzać mamy tak często, jakby chciała. Niestety, zdaję sobie sprawę, że nie należy ona już do osób najmłodszych, w związku z czym każdego dnia zastanawiam się, czy u niej wszystko w porządku, a gdy nie odbiera przez kilka godzin telefonu nawiedzają mnie najgorsze wizje. Dlatego postanowiłam coś z tym zrobić.

Sympatyczna opieka dla seniorów

opieka nad osobami starszymiPonieważ moja mama zawsze należała raczej do osób niezależnych, nie dopuszcza do siebie świadomości, że może potrzebować opieki. Niestety, ze względu na wiek i choroby z nim związane jest coraz mniej samodzielna. Dlatego idealnym rozwiązaniem okazała się opieka nad osobami starszymi. Skontaktowałam się z odpowiednimi osobami i ustaliłam, że każdego dnia na kilka godzin do mojej mamy będzie przychodziła opiekunka. Przede wszystkim dzięki temu mam pewność, że nawet gdyby coś się stało, mama niezwłocznie otrzyma na miejscu stosowną pomoc. Opiekunka jest osobą na tyle charyzmatyczną, że mama bardzo ją polubiła i nie robi mi już wyrzutów ze względu na zatrudnienie pomocy. Nawet sama przyznaje, że tego typu opieka bardzo dużo jej daje. Dzięki pomocy opiekunki udało się na przykład zorganizować specjalistę od chorób kręgosłupa, dzięki któremu moja mama znów może chodzić prosto. Opiekunka dba o to, aby mama jadła regularnie i zdrowo oraz aby nie omijała żadnych dawek leków oraz wizyt lekarskich, co jest bardzo istotne.

Muszę przyznać, że jestem bardzo wdzięczna za istnienie usługi, jaką jest opieka nad osobami starszymi. Dzięki temu moja mama nie tylko ma kogoś, kto dba o jej zdrowie, ale również nie cierpi na brak towarzystwa i ma szansę spędzić trochę czasu z innymi ludźmi. Dzięki temu zdecydowanie odżyła, w związku z czym jestem bardzo zadowolona.