Najlepsze preparaty do pielęgnacji auta

 

Środków chemicznych stosowanych do mycia samochodu jest obecnie bardzo dużo. Wchodząc między odpowiednie regały w sklepie możemy szybko doznać oczopląsu od ilości dostępnych wersji szamponów, wosków czy past polerskich. Wybór odpowiedniego środka chemicznego stosowanego do mycia samochodu powinien być dokładnie przemyślany bowiem nie ma sensu wyrzucać pieniędzy w błoto kupując szampony wątpliwej jakości. 

Mycie samochodu – najlepszy szampon

polecane środki do mycia samochoduKosmetyki są stosowane nie tylko na ludzkie ciała. Nasze auta również wymagają tego by poświęcić trochę uwagi ich wyglądowi. Jak zapewne wszyscy wiecie mycie samochodu jest ważne zarówno ze względów estetycznych jak również pozwala usunąć z naszego samochodu substancje powodujące korozję. Profesjonalnego mycia samochodu nie możemy jednak przeprowadzić w ciągu kilku minut. Jeśli zależy nam na osiągnięciu zadowalającego efektu to konieczne jest kupno preparatów jakimi są polecane środki do mycia samochodu. Oprócz tysiąca dostępnych na rynku szamponów warto zastanowić się również nad kupnem aktywnej piany. Dobrym rozwiązaniem będzie kupno piany ściśle skoncentrowanej. Ten rodzaj środków myjących idealnie nada się do mycia zarówno ręcznego jak i w myjniach. Dużym plusem tych substancji jest to, że nie mają one negatywnego wpływu na szkło oraz plastik. W związku z tym myjąc nasz samochód nie musimy skupiać się na pominięciu pewnych jego fragmentów.

Aktywną pianę do mycia samochodu możemy zakupić już za kilkadziesiąt złotych. Warto rozważyć kupno takiej piany w pojemniku pięciolitrowym bowiem wystarczy nam on na bardzo długo. Koniecznie pamiętajmy też o niezbędnych akcesoriach do mycia samochodu. Lakiernicy zalecają stosowanie delikatnych szmatek z mikrofibry lub specjalnych gąbek przeznaczonych do mycia auta.