Niedrogi węgiel pakowany

Decydując się na zakup węgla, starałam się znaleźć najniższą cenę na rynku. Ogrzewanie centralne jest bardzo kosztowne, zwłaszcza biorąc pod uwagę wciąż roznące ceny opały. Jeszcze kilka lat temu węgiel był o połowę tańszy, niż dzisiaj. Dlatego też każdego roku poszukuję najkorzystniejszej oferty. Początkowo wydawało mi się, że najlepsze ceny oferują klasyczne składy węgla. Jak się jednak okazało, było to przekonanie błędne

Tani ekogroszek najlepszą ofertą

tani ekogroszek pakowanyDecydując się na zakup węgla, długie godziny spędzałam na wyszukiwaniu korzystnych ofert. Zwykle decydowałam się na zakup węgla w klasycznym składzie. W przeliczeniu cena za tonę była zdecydowanie najniższa. Jednak uświadomiłam sobie, że cena tam podawana jest ceną samego węgla. Do tego trzeba jednak doliczyć koszt transportu oraz koszty sprzątania, co znacznie podraża koszty. Wtedy znalazłam ofertę na tani ekogroszek pakowany. Węgiel ten zwykle pakowany po 20kg jest zdecydowanie najlepszą ofertą. Dzieje się tak, ponieważ w tym wypadku podana cena węgla jest ceną całkowitą. Dzięki temu, że jest zapakowany w wygodne paczki, mogę sama przywieźć go swoim samochodem. Nie muszę kupować od razu tony. Zwykle kupuję kilka paczek raz w tygodniu, podczas sobotnich zakupów. Dzięki temu nie muszę łożyć na dodatkowe dojazdy, gdyż wtedy i tak jadę do sklepu. Jest to rozwiązanie bardziej opłacalne, przynajmniej dla mnie.

Decydując się na zakup węgla w składzie musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami, takimi jak cena przywozu oraz cena sprzątania (w moim przypadku jest to mozolne zrzucanie węgla do piwnicy), w związku z czym koszty są wyższe niż nam się wydaje. Na szczęście znalazłam ofertę niedrogiego ekogroszku w wygodnych paczkach. Dzięki temu cena węgla, jest ceną całkowitą, a ja mogę zaoszczędzić.