Niedrogo i szybko – czyli o psim kurierze

 

Cztery tygodnie temu moja młodsza siostra miała swoje szesnaste urodziny. Jak nie trudno jest się domyślić, to wyjątkowy czas. Jak to mówią szesnastkę ma się tylko jedną. Zależało mi na tym, aby prezent dla mojej siostry, był szczególny.

Psi prezent przesłany kurierem, zrealizowany z sukcesem

niedrogi kurier z anglii do polskiOd zawsze marzyła o tym, żeby mieć swojego psa. Uznałam, że z okazji jej urodzin, można było dać jej właśnie taki prezent. Problem polegał jednak na tym, że ja już nie mieszkałam w Polsce. Potrzebny był mi zatem niedrogi kurier z Anglii do Polski. Zaznaczę, że musiał to być kurier, który zajmuje się przewozem zwierząt. Nie każda firma się tym zajmuje. Na szczęście udało mi się znaleźć świetną opcję kurierską. Nie wiedziałam wcześniej, że przewóz zwierząt jest tak mocno skomplikowany. Wynika to przede wszystkim, z tytułu różnorodnych zasad przewozowych. Jedną z podstawowych rzeczy o jakich musimy pamiętać to zabezpieczenie. To oczywiste. Druga kwestia w przypadku, przewozu zwierząt – szczególnie psów, to oczywiście szczepienia. Trzeba dodać, że „zabiegi” tego typu trzeba wykonać wcześniej. Jak to się przedstawia regulaminowo i konkretnie? Jest to mniej więcej okres dwóch tygodni. Jednak jest to kwestia indywidualna, dla konkretnego kraju. Na szczęście mi się udało znaleźć bardzo dobrego, sprawnego i taniego psiego przewoźnika. Kiedy kupiłam już pieska, dostarczyłam go do firmy przewozowej, mogłam ze spokojem spać, że moja siostra otrzyma swojego pupila na czas. Jaki był efekt? Moja siostra była naprawdę zachwycona. Totalnie się nie spodziewała tego, że otrzyma ode mnie taki prezent. Potem powiedziała mi: myślałam, że przyjedziesz. A tak miała dwa prezenty. (bo przyjechałam po dwóch tygodniach).

Jakie są wnioski z tego? Warto spełniać czyjeś marzenia, bo to daje innym szczęście. Żadna odległość nie jest problemem. Zwłaszcza, że mamy teraz bardzo mocno rozwinięte usługi transportowe. Jak to mówią, dla chcącego, nic trudnego.