obozy językowe za granicą

Nietypowe wakacje – obozy językowe za granicą

Nawet sobie nie zdajecie ilu ludzi wyjeżdża na wakacje do obcych krajów. Coraz rzadziej się zdarza, że spędzamy wakacje w kraju. Na wakacje zagraniczne jadą różni ludzi, nawet ci którzy nie znają języka zbyt dobrze.

Obozy językowe za granicą to dobra nauka

obozy językowe za granicąAle taki problem można bardzo łatwo rozwiązać. Wystarczy skorzystać z czegoś takiego jak obozy językowe. To dość nietypowe rozwiązanie, gdyż nie chodzi mi tu o kursy językowe, ale obozy. Co wskazuje, że gdzieś się będzie jechało. I tak trzeba na to patrzeć. Takie obozy są w różnych krajach jak na przykład na Malcie, Francji, Belgii, Rosji, Londynie i wielu innych krajach. Wystarczy mieć czas i pieniądze. W takich wycieczkach program przewiduje na przykład cztery godziny nauki języka, a kolejne cztery godziny poświęcone jest na zwiedzanie danego miasta zagranicznego wraz z przewodnikiem. Potem można mieć czas wolny tylko dla siebie. Obozy językowe to doskonały, lecz nietypowy sposób na zwiedzanie danych krajów, miast.Myślę, że trzeba znaleźć w sobie duże pokłady energii, by podczas wakacji się uczyć. Ale nie wygląda to jak w szkole. Wyjazdy językowe mają zapewnić turystą pełny komfort podróży, nikogo nie można zmusić do zrobienia czegoś wbrew sobie. Poza tym większości zajęć odbywa się na świeżym powietrzu. Przez to obozy językowe za granicą są bardziej urokliwe i w ten sposób wiedza szybciej wchodzi do głowy. Ja rok temu byłam na takiej nietypowej wycieczce, pojechałam do Włoch. Zwiedziłam tam liczne zabytki i co więcej potrafiłam opowiedzieć coś o nich po włosku.

Mogłam się później pochwalić przed znajomymi, że potrafię mówić po włosku. Ale zbiegiem czasu nie utrwalałam sobie tego języka i obecnie niewiele z tego wszystkiego pamiętam. Ale pomimo tego do bardzo przyjemne doświadczenie. Warto korzystać z tego.

Firma organizująca obozy językowe za granicą – www.tt.edu.pl