O rozrzutnikach obornika słów kilka

Znamienną cechą każdej dobrze prosperującej firmy jest ustawiczny rozwój. Niezależnie czy pracujemy w branży gastronomicznej i musimy zaoferować nowe menu klientowi, czy w branży tekstylnej i sprowadzamy do sklepu nowe marki czy też w rolnictwie, gdzie raz na jakiś czas przydałby się remont i wymiana maszyn.

Jak zadbać o rozrzutnik w gospodarstwie?

jednoosiowe rozrzutniki do obornikaStatystycznie jednym z najbardziej zaniedbanych urządzeń w gospodarstwie rolnym jest rozrzutnik obornika. Mało kto traktuje maszynę do rozrzucania nawozu zwierzęcego poważnie. A to duży błąd, ponieważ zwłaszcza rozrzutniki wymagają starannej pielęgnacji ze względu na silną podatność na procesy korodowania. Po każdorazowo zakończonym sezonie należałoby dokonać kompleksowego przeglądu oraz, rzecz jasna, czyszczenia. Ewentualne uszkodzone rdzą miejsca należy oczyścić i zabezpieczyć stosownym środkiem. Jeśli jednak zniszczenia są zbyt jedynym, choć z reguły nielubianym przez nikogo, wyjściem jest zakup nowej maszyny. Dla małego lub też średniej wielkości gospodarstwa, czyli takich jakie przeważają w naszym kraju z czystym sumieniem mogę polecić jednoosiowe rozrzutniki do obornika. Wybór jest przeogromny, zarówno wśród naszych rodzimych producentów jak i pośród sprzętu z zachodu czy też krajów azjatyckich. Niewątpliwą zaletą rozrzutnika jednoosiowego jest jego niewielki ciężar i rozmiar. Znacznie łatwiej nim manipulować na mniejszych czy też nierównych gruntach. Jest kompatybilny ze wszystkimi rodzajami traktorów. Ponadto jego prosta konstrukcja pozwala na samodzielne przeprowadzanie prac konserwatorskich, co znacząco obniża koszty eksploatacji.

Wybór nowego, czy też porządna konserwacja starego rozrzutnika nie kosztuje majątku, może natomiast znacznie ułatwić pracę na roli. Nie ma nad czym się zastanawiać, zróbcie jak najszybciej przegląd maszyn w swoim gospodarstwie.