Obliczanie czasu pracy z profesjonalnym programem

Kierownictwo nie należy do najłatwiejszych zajęć. Zarządzanie pracownikami niesie za sobą wiele obowiązków. Tak oczywista rzecz jak obliczanie czasu pracy, może okazać się nie najłatwiejszym zadaniem.

Efektywność i prostota z programem do obliczania czasu pracy

program do obliczania czasu pracyJak pewnie wielu z nas, zaczynałem jako zwykły pracownik. Jednak z uwagi na to że firma szybko się rozwijała, także i ja nie stałem w miejscu. Po długim czasie poświęceń, zostałem zauważony przez pracodawcę, który mianował mnie kierownikiem działu. Z uwagi na to, że zawsze o tym marzyłem, po cichu przygotowywałem się do tej roli z nadzieją że kiedyś będę mógł zarządzać ludźmi. Twierdziłem, że jestem na to przygotowany i nic nie może mnie zaskoczyć. Niestety rzeczywistość szybko to zweryfikowała. Już na początku miałem problem z dopilnowaniem wszystkich spraw, szczególnie czasu pracy. Po kilku wpadkach zaproponowałem, aby zakupić program do obliczania czasu pracy. Na całe szczęście szef jest otwarty na nowe rozwiązania i zgodził się. Na początku nie byłem do końca przekonany co do poprawności działania oprogramowania i dalej prowadziłem ewidencję, jednak po kilku dniach, kiedy nie zauważyłem żadnego błędu, zacząłem w zupełności polegać na tym systemie. Poczułem się w pewnym sensie odciążony, nie musiałem przejmować się czasem pracy i mogłem skupić się na realizowaniu innych zadań. Wielkim plusem oprogramowania okazało się to, że generuje szczegółowe raporty, w których zawarte informację pozwoliły na optymalizację czasu pracy. Nie sądziłem, że tak proste rozwiązanie może przynieść tyle korzyści.

Zakupione oprogramowanie zdało egzamin, bez problemu ewidencjonowało czas pracy i generowało dokładne raporty. Dzięki niemu praca stała się prostsza i efektywniejsza, ponadto pozwoliła naszej firmie jeszcze szybciej się rozwijać.