Odżywki BCAA nie tylko dla mężczyzn

Nie od dzisiaj wiadomo, że przy prowadzeniu zdrowego i aktywnego trybu życia, nieodłącznym elementem jest zbilansowana dieta. Niestety w pewnym momencie sami czujemy, że nasz organizm osiągnął pewną granicę, której przekroczenie wydaje się praktycznie niemożliwe. Tu na pomoc przychodzi nam suplementacja.

Odżywki dla aktywnych kobiet

Activlab BCAAOpisana sytuacja powyżej nie dotyczy jedynie mężczyzn. Coraz częściej kobiety są osobami, które sięgają po suplementy diety, aby osiągnąć cele, które od wielu miesięcy wydają się być coraz bardziej niedoścignione. Dla tej części aktywnych ludzi powstały specjalnie przygotowane odżywki, na przykład Activlab BCAA. Specjalnie dobrane proporcje podstawowych składników aminokwasów oraz odpowiednich witamin, dostarczają kobiecemu organizmowi energii tak potrzebnej podczas wykonywania pełnych serii ćwiczeń. Dzięki zawartości L-karnityny, przyczyniają się również do dodatkowej utraty masy tłuszczowej, z której organizm czerpie pokłady energii do ćwiczeń (zwykle odbywa się to za pośrednictwem glikogenu, którego najpierw należy się pozbyć, aby tłuszcz był spalany). Produkty BCAA zalecane są również do spożywania przed snem, ponieważ właśnie wtedy w ciele zachodzi katabolizm, czyli proces rozpadu cząsteczek złożonych na proste, po których mięśnie rosną. Produkt typu Activlab BCAA powoduje, że proces ten jest przyspieszany, więc można śmiało powiedzieć że podczas odpoczynku, nasze ciało nadal pracuje nad tym, aby utrzymać się w jak najwyższej formie. Zawartość poszczególnych składników jest specjalnie dobrana dla potrzeb ciała kobiety.

Mając na uwadze własne możliwości oraz ograniczenia, w obecnych czasach jesteśmy w stanie je przekroczyć z pomocą dobrze dobranej diety, która jest podstawą osiągania kolejnych celów oraz dobrą suplementacją, która pozwoli uzyskać dodatkowych kilka procent efektywności.