Oferta uzdrowiskowa dla osób starszych

 

Jesień wieku to najlepszy czas na odpoczynek i relaks. Jedną z wielu zalet bycia seniorem jest na pewno większy zapas czasu, który można przeznaczyć na wyjazdy, turystykę, zwiedzanie i rekreację. Dobrze, gdy upragniony i wyczekiwany przez lata odpoczynek można połączyć z niezbędną na tym etapie życia rehabilitacją. 

Ciechocinek na wczasy dla seniorów

Wczasy dla seniora CiechocinekWyjazdy rekreacyjne dla seniorów połączone z rehabilitacją organizuje wiele instytucji. Można dowolnie wybrać miejsce pobytu i rodzaj świadczonych usług. Na tle szerokiej gamy ośrodków od lat wyróżnia się Ciechocinek. Nazywany przez niektórych mekką polskiej turystyki uzdrowiskowej – zachęca możliwością skorzystania z dobroczynnych terapii solankowych oraz mnóstwem kulturalnych rozrywek. Ciechocinek to w zasadzie mekka rekreacji seniorów, gdyż zarówno łagodne i stabilne warunki klimatyczne związane z położeniem nizinnym,  jak i typ proponowanych atrakcji: szlaki wędrowne i rowerowe, architektoniczne kompleksy – sprzyjają bardziej wypoczynkowi osób z bagażem lat i mniej aktywnych fizycznie, niż młodym. Choć oferta zajęć proponowanych przez lokalne ośrodki co roku zwiększa się i bardziej różnicuje, to jednak uzdrowisko dla wielu pozostaje pod znakiem seniora. Od dwóch lat organizuje się tam nawet huczne obchody święta osób starszych. Przygotowywane przez lokalne ośrodki wczasy dla seniora Ciechocinek to od lat najlepsza i najczęściej wybierana oferta.

W bogatym asortymencie ośrodków rekreacyjnych każdy turysta może wybrać odpoczynek według własnych potrzeb i upodobań. Osoby starsze zachęca się do korzystania z rekreacji mniej wyczerpującej, atrakcyjnej kulturalnie i wspomagającej zdrowie. Miejscem idealnym dla seniorów jest na pewno Ciechocinek, którego oferta przyciąga krajoznawców z bagażem wieku od wielu, wielu lat.