Ogrzewacze do wody w domu

Mimo postępujących modernizacji, w wielu osiedlach i blokach nadal nie ma źródła ciepłej wody, i wykorzystywane są tam urządzenia grzewcze. Przede wszystkim są to bojlery oraz gazowe piece grzewcze, które nie są ani szczególnie wydajne, ani też oszczędne. Właściciele mieszkań często więc wyposażają się w lepsze, i wygodniejsze urządzenia do ogrzewania wody.

Elektryczne ogrzewacze do wody

ogrzewacz przepływowy wodyOgrzewacze wody są najpopularniejszymi, kompaktowymi urządzeniami do ogrzewania wody, i wykorzystywane są jako zamiennik bojlerów i pieców gazowych zarówno w prywatnych domach jak i w obiektach użytkowych. Standardowy ogrzewacz przepływowy wody ma wymiary nie większe niż dziesięć centymetrów długości, dzięki czemu mieści się w dowolnym pomieszczeniu bez trudu. Zamontowanie dowolnego rodzaju ogrzewacza przepływowego umożliwia zwolnienie ogromnej ilości miejsca, do tej pory zajmowanej przez piec czy masywny bojler, oraz zagospodarowanie jej w dowolny sposób. Ogrzewacze działają tylko w momencie zwolnienia zaworu wody, więc nie zużywają energii do ciągłego ogrzewania wody w zbiorniku, tak jak ma to miejsce w bojlerach. Dzięki temu są bardziej ekonomiczne, i zużywają stosunkowo nieznaczne ilości prądu podczas pracy. Dla wielu nabywców, bardzo atrakcyjną cechą podgrzewaczy jest ich cena. Kosztują one bowiem nieporównywalnie mniej niż piece i bojlery, a zamontowanie kilku ogrzewaczy w jednym mieszkaniu czy domu jest nadal tańsze, niż instalacja pieca elektrycznego.

Kolejną, bardzo docenianą zaletą jest łatwość ich montażu w wybranym miejscu. Mogą one być zamontowane w dowolnym miejscu na ciągu wodnym, aczkolwiek rekomendowane jest założenie ogrzewaczy jak najbliżej ujęcia wody, by ta nie wytracała temperatury podczas przepływu po sieci wodnej.