outsourcing pracowniczy

Outsourcing pracowniczy czyli zewnętrzna rekrutacja

Bez wątpienia można powiedzieć, że mamy czasy kryzysu. Osoby, które mają szczęście posiadać zatrudnienie powinny szanować swoje miejsca pracy, bo mogłoby zdarzyć się tak, że innego zatrudnienia w najbliższym czasie mogłyby nie znaleźć. Wizja jest dosyć apokaliptyczna, jednak boleśnie mogą się o tym przekonać młodzi ludzie, a przede wszystkim studenci.

Na czym polega outsourcing pracowniczy?

outsourcing pracowniczyDla nich praca to głównie ochrona, bary i restauracje jako kelnerzy bądź w hotelach jako recepcjoniści. Niestety, ale ciężko jest znaleźć także coś na dłużej. Dlatego też przedsiębiorcy zarówno Ci mniejsi jak i więksi starają się znaleźć wszelkie możliwe oszczędności. Dlatego też bardzo często osoby, które składają dokumenty do takich miejsc pracy dziwią się, że zamiast do głównej siedziby firmy udają się one tam, gdzie świadczony jest profesjonalny outsourcing pracowniczy. Polega on na tym, że to firma zewnętrzna zajmuje się poszukiwaniem pracownika na podane stanowisko. Jednak to właśnie właściwy przedsiębiorca podaje szereg wymagań, jakie powinna spełniać podana osoba. Firma rekrutacyjna zajmuje się wszystkim, ponieważ ma za to płacone – wywieszaniem ogłoszeń, zapraszaniem na rozmowy i weryfikowaniem chętnych. Warto się w tym miejscu zastanowić, czy agencja pracy tymczasowej ma ku temu jakieś warunki, by znaleźć poważnej firmie godnego pracownika? Warto jest wiedzieć przed zleceniem, czy osoba zajmowała się już kiedyś poszukiwaniem pracowników. Nikogo nie interesuje tak zwany leasing pracowniczy, czyli znalezienie pracownika na krótką metę czy tylko sezonowo. Niejeden przedsiębiorca oddaje także w obce ręce outsourcing kadrowo – płacowy.

Czy to także jest dobre wyjście? Wydaje się, że nie. Są jednak sytuacje na rynku, które zmuszają do wprowadzenie w życie pewnych rozwiązań. I kryzys jest jedną z nich.