Ozdoby do scrapbookingu z tektury

Pomimo ogromnej oferty sklepów z prezentami, pamiątkami i ozdobami niesłabnącą popularnością cieszą się własnoręcznie wykonywane przedmioty. Do najgorętszych trendów można zaliczyć decoupage, tworzenie domowej biżuterii oraz scrapbooking.

Przewodnik po ozdobach do scrapbookingu z tektury

ozdoby do scrapbookingu z tekturyRozpoczęcie swojej przygody ze scrapbookingiem jest proste i być może nawet mamy je za sobą. W końcu kto z nas nie próbował nigdy zrobić własnoręcznie kartki urodzinowej lub upiększyć zeszyt, w którym prowadził swój pamiętnik? Podstawą dla wytworów jest tektura. W zależności od tego, co chcemy wykonać, możemy wykorzystać zwykły, sztywny karton bądź zamówić gotową bazę ze sklepu papierniczego. To drugie rozwiązanie będzie łatwiejsze chociażby w przypadku tworzenia całego albumu. Jeśli planujemy wycinanie kartek okolicznościowych, kartony, które mamy pod ręką w domu, na początek w zupełności wystarczą. Kolejnym ważnym elementem jest ozdobny papier. Warto pamiętać o sprawdzeniu jego gramatury jeszcze przed zakupem, aby mieć pewność, że będzie miał grubość odpowiednią do jego finalnego przeznaczenia. Oprócz papieru do ozdabiania naszych wytworów świetnie nadają się także serwetki, zarówno te kupione w zwykłym sklepie, jak i te przeznaczone typowo do scrapbookingu. Wszystko zależy od tego, jaki wzór uda nam się znaleźć. Ozdoby do scrapbookingu z tektury pozwalają nam stworzyć albumy do zdjęć, pamiętniki z podróży, księgi gości, ozdobne pudełka na drobiazgi i prezenty, piękne koperty, kartki i pocztówki. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia i czas poświęcony pracy.

Ze względu na wysiłek, jaki wkłada się w ich tworzenie, mają bardzo dużą wartość sentymentalną, dzięki czemu świetnie sprawdzą się jako prezent. Istnieje przy tym duże prawdopodobieństwo, że osoba obdarowana również zainteresuje się scrapbookingiem i dzięki nam zyska nowe, rozwijające hobby.