Parkiety wykonane z drewna

Podłoga to najważniejszy element wystroju wnętrza – to ona nadaje charakterystycznego klimatu, szczególnie w połączeniu z dobrym oświetleniem. Najwyższej jakości wykonania i materiału parkiet to taki, który posłuży przez wiele lat bez jakiegokolwiek uszczerbku mechanicznego. Czym kierować się więc przy wyborze podłogi do pokoju?

Jakościowe podłogi we Wrocławiu

parkiety drewniane we WrocławiuCzęstotliwość korzystania z pomieszczenia ma duże znaczenie przy wyborze materiału podłoża. Do pokojów codziennego użytku, gdy spędzamy większość czasu lub często gościmy innych, przyda się parkiet z wysoką odpornością na ścieranie i uszkodzenia typu zarysowania czy pęknięcia. Panele podłogowe są teraz częściej wybieraną opcją, ale jest jeszcze wiele zwolenników starej, dobrej i sprawdzonej metody, mianowicie parkietu. Parkiety drewniane we Wrocławiu to hit, który znajduje swoje zastosowanie w coraz większej ilości domów – nie dość, że charakteryzuje się wytrzymałością, to wygląda przepięknie i stylowo. Wpasuje się szczególnie w klimaty starej mody, np. z PRL. Mozaiki drewnianych desek mogą być różne, a dostępność setek wzorów pozwala na szaleństwo w tym temacie. Najpopularniejszym z nich jest szachownica i cegiełka. Również jeżeli chodzi o rodzaje drewna, z jakich jest zrobiony parkiet, ma znaczenie. Są to np. drewno bukowe, dębu, orzecha amerykańskiego. Niestety koszt takich parkietów jest bardzo duży w porównaniu do zwykłych paneli podłogowych.

Wykończenia podłogi za pomocą parkietu z drewnianych desek dodaje uroku, podkreśla walory pokoju. Pasuje do większości minimalistycznych i modernistycznych wystrojów pomieszczeń, jak i tych stylizowanych na starsze. Parkiet jest bardzo wytrzymały – nie ślizga się, nie ściera oraz nie widać po ni oznak starzenia się podłogi.