Pielęgnacja plantacji truskawek

Kiedy planujemy założyć własną plantację truskawek zastanówmy się przede wszystkim jak rozpocząć ten proces. Poczytajmy o sposobach dbania o truskawki i przygotowaniu gleby pod ich sadzonki. Ważne jest to, abyśmy zapoznali się z tymi informacjami, by truskawki wyrosły nam piękne i smaczne. 

Nawóz dla truskawek

uprawa truskawek nawożenieKiedy już zdecydujemy się na rozpoczęcie siania truskawek w naszym ogrodzie pozbierajmy parę informacji o nich. Przede wszystkim uprawa truskawek nawożenie ma jako kluczowy element. Jednak zanim je zasiejemy musimy przygotować glebę w odpowiedni sposób. W okresie jesiennym należy wapnować glebę, aby nabrała ona odpowiedniego pH. Dzięki temu zadbamy o bujny plon truskawek. Kiedy już ziemia będzie gotowa zasiejmy truskawki. Na wiosnę będziemy musieli już tylko dodatkowo nawozić je oraz dbać o wystarczające nawodnienie. Istotnym elementem jest to, aby truskawka miała wody pod dostatkiem. W innym wypadku będziemy bardzo rozczarowani, gdyż truskawki wyrosną małe albo krzaczki uschną. W okresie letnim tuż po zebraniu całego plonu ponownie wapnujmy glebę. Truskawki są tak przystosowane, iż plan plonów mają „zaprogramowany” od chwili wydania ostatniego owocu latem. Jak widać posiadanie plantacji truskawek wcale nie jest ciężkim zadaniem. Truskawki w ogrodzie mogą okazać się bardzo smacznym i praktycznym owocem, który wykorzystamy w kuchni do ciast i smoothie albo po prostu spożyjemy je prosto z krzaka ze smakiem. 

Posiadając ogród często decydujemy się na owoce. Ciekawym wyborem mogą być truskawki, które odpowiednio przygotowane do sadzenia i zadbane w trakcie okresu wyrastania, mogą wyrosnąć duże i soczyste. Nie sprawią one wielu problemów w procesie pielęgnacji, ponieważ mimo dużego wymogu wody nie są aż tak trudne w uprawie.