Pizzeria w Jeleniej Górze

Jest takie miejsce w Jeleniej Górze, do którego chodzę po każdej wypłacie. To czas, który całkowicie poświęcam dla siebie. Wiem, że to jedyne takie miejsce, gdzie dostanę aromatyczną, włoską pizzę. Nigdzie nie spotkałam się z ciastem, które tak mocno odwzorowywałoby to, które jadłam na Sardynii. Cienkie, a jednocześnie puszyste. Pizzeria, o której mówię, jest dla mnie jak drugi dom.

Menu jeleniogórskiej pizzerii

pizzeria jelenia góraKocham swoje miasto. Tutaj się wychowałam i tutaj nauczono mnie o pięknie podróżowania. Zawsze jednak wracam do tego miejsca. Jest jedyne w swoim rodzaju, tak jak restauracja, która przypomina mi o smakach, które poznałam tysiące kilometrów dalej. W przypadku takiego miejsca, jak pizzeria Jelenia Góra odniosła sukces – udało jej się wyhodować w sobie zakątek, w którym serwuje się oryginalną, włoską pizzę. Regularnie, co miesiąc, jadam tam kolację, sama lub w towarzystwie rodziny czy przyjaciół. Ciasto, które tam robią, przypomina mi o słonecznym pobycie na Sardynii. Czuję słodycz pomidorów w ich sosie i płomienność papryczek. Każdy składnik, który został dodany do całości potrawy musi pasować do reszty kompozycji. Tak wysoka jakość wykonania sprawia, że jest to najlepsza pizzeria w Jeleniej Górze. Profesjonalizm nie widać jedynie w jedzeniu, ale także w wystroju oraz obsłudze, która w taktowny i życzliwy sposób oferuje klientom swoją asystę.

Nie mówię tylko ze swojego doświadczenia. Wiem, że osoby, które zabieram do „swojej” restauracji dzielą ze mną tę sympatię. Widzę także, jak miło obsługa podchodzi do innych klientów. Pizza zaś pozostaje na najwyższym poziomie – wciąż pyszna, aromatyczna, serowa. Oliwa z oliwek stanowi idealne dopełnienie i tak wyrazistego smaku. Zasiadając w takiej pizzerii odbywam podróże smaku.