Plac zabaw – jaka bezpieczna nawierzchnia

Kilka lat temu, jeśli mnie pamięć nie myli będzie to już dobre siedem lub osiem lat temu postanowiłam zrobić remont w swoim ogrodzie. Okazało się bowiem, że ogród jest dość zaniedbany, a chciałam w nim wybudować nowy bardzo duży plac zabaw. Zainteresowało mnie zagadnienie takie jak nawierzchnie gumowe pod place zabaw. 

Jaką sprawdzoną nawierzchnię na plac zabaw wybrać?

sprawdzone nawierzchnie bezpieczne na place zabawJak się okazało jest dużo rodzajów nawierzchni na place zabaw, czego się nie spodziewałam. Trzeba jednak poświęcić trochę czasu, aby dobrze wybrać. Musimy też najpierw dowiedzieć się jak najwięcej o danym przedmiocie, tak żeby wybrać jak najlepiej. Takie sprawdzone nawierzchnie bezpieczne na place zabaw są najczęściej produkowane z gumy. Jednak już tutaj są bardzo różne rodzaje gumy. Przede wszystkim jednak trzeba zwrócić uwagę na grubość jednej płytki. Cena za taką podłogę wzrasta wprost proporcjonalnie do grubości jednej płytki. Jednak im grubsza powierzchnia jednej gumowej płytki tym lepiej amortyzuje ona ewentualne upadki – a do tego właśnie ma ona przede wszystkim służyć. Grubsza powierzchnia sprawdza się więc doskonale w strategicznych miejscach, takich jak na przykład przy samej ściance wspinaczkowej, czy po huśtawkami, ale też pod huśtawkami typu seesaw, ponieważ odbijają się one bardzo od podłoża. Dodatkowo warto wiedzieć, że można wybrać kolor takiej podłogi. Dostępnych jest wiele barw, najbardziej powszechne są jednak podłogi gumowe o barwie czerwonej lub też zielonej i takie są zazwyczaj najtańsze. Jednak z pewnością znajdziemy inne kolory.

Jak się okazuje najczęściej należy czekać na swoją zamówioną podłogę przez kilka do kilkunastu tygodni, jest ona zazwyczaj produkowana na zamówienie. Co ważne, należy dobrze wybrać mocowania płytek. Łączą się one zazwyczaj na click-clack.