Płytki jako pomysł na wykończenie elewacji

 

Kiedy budujemy dom albo dokonujemy jego generalnego remontu, wiele osób zastanawia się, w jaki sposób najlepiej będzie wykończyć elewację budynku. Chcemy, by spełniała ona odpowiednie właściwości dla samych ścian, zabezpieczając je przed różnymi czynnikami atmosferycznymi, ale jednocześnie chcemy, by była ona doskonała pod względem estetycznym.

Właściwości charakterystyczne dla płytek elewacyjnych

płytki elewacyjneJednym z rozwiązań, na które możemy się zdecydować są płytki elewacyjne. Zazwyczaj wykorzystywane są one do pokrycia ocieplonych wcześniej ścian, a wysokość, jakiej sięgają nie przekracza dwóch metrów, chociaż zdarzają się przypadki, że płytki elewacyjne stanowią całkowite wykończenie elewacji budynku. Są one doskonałym materiałem na wykończenie elewacji z wielu względów. Z kwestii praktycznych wykorzystuje się je do wykończenia elewacji, ponieważ są one jednocześnie elastyczne w montażu, a zarazem charakteryzują się doskonałą trwałością związaną z różnego typu uszkodzeniami mechanicznymi i oddziaływaniem na elewację czynników atmosferycznych. Płytki elewacyjne, głównie ze względu na swój wygląd, zostały podzielone na kilka rodzajów. Na rynku znajdziemy więc płytki klinkierowe, płytki betonowe, płytki silikatowe, płytki wykonane z kamienia naturalnego, a także płytki wykonane z elastycznych żywic. Ze względu na ich różnorodność, warto zapoznać się z całym asortymentem i przemyśleć, jaki wygląd odpowiada wizji elewacji naszego domu.

Oczywiście, ze względu na fakt, iż płytki wykonywane są z różnych materiałów i cechują się różnym wyglądem, ich cena również jest zróżnicowana. Jeśli więc mamy ograniczony budżet, a jednocześnie chcemy, by nasz budynek charakteryzował się estetycznym wykonaniem, możemy skorzystać z oferty płytek silikatowych lub betonowych.