Polecane czyszczenie tapicerki

Jedni kupują meble pod wpływem impulsu, kiedy jakiś model się im bardzo podoba, a inni muszą dokładnie przemyśleć swoją decyzję i sprawdzić, czy aby na pewno dany model się sprawdzi. Jednak nie każdy w chwili zakupu myśli o tym, jak będzie czyścił fotel czy kanapę w razie zabrudzenia.

Czy tapicerkę można czyścić wodą?

profesjonalne czyszczenie tapicerki w jeleniej górzeSpora część ludzi posiada w domu choć jeden tapicerowany mebel, którym może być fotel, kanapa czy leżanka. Przeważnie są one obite taką tkaniną jak bawełna, welur, jeans czy plusz, które nie mogą być przemoczone, gdyż nasiąknie wodą wypełnienie mebla. W takiej sytuacji łatwo o pojawienie się pleśni, jeżeli mebel nie zostanie dokładnie wysuszony. Jeżeli na jego powierzchni pojawią się plamy z błota czy jedzenie, to można spróbować usunąć je domowymi sposobami, jednak muszą one być niewielkie i miejscowe. Pranie tapicerki jest ryzykowne, gdyż łatwo o przemoczenie i pojawienie się nieestetycznych zacieków na tkaninie. Najlepsze będzie profesjonalne czyszczenie tapicerki w Jeleniej Górze, gdyż działa tam kilka sprawdzonych pralni. Ich usługi są bezpieczne dla tapicerek dowolnego rodzaju, ponieważ do czyszczenia używają pary wodnej, która nie powoduje przemoczenia tkaniny. Do wywabiania trudnych plam stosowane są specjalne detergenty w formie proszku lub piani, a do odświeżenia jedynie para wodna pod odpowiednim ciśnieniem. Taki zabieg z pewnością sprawi, że stary i zaniedbany fotel czy kanapa zyskają dawny wygląd i świeży zapach. Na pewno takie czyszczenie tapicerki nie zniszczy.

Z każdym rokiem coraz więcej osób się przekonuje do tego typu czyszczenia mebli tapicerowanych, ponieważ jest ono całkowicie bezpieczne dla mebla, a do tego daje doskonałe efekty. Jeżeli chodzi o cenę czyszczenia tapicerki, to zależy ona od rodzaju mebla.