Polecany smoczek Avent

Młode mamy często nie mają doświadczenia w opiece nad dzieckiem i często kierują się opinią innych mam. Najczęściej korzystają z porad na temat karmienia czy wyboru najlepszego smoczka. Stosowanie uspokajacza jest bardzo popularne.

Rodzaje smoczków Avent

Avent smoczekWiększość rodziców nie wyobraża sobie nie mieć w domu choć jednego smoczka, ponieważ dla dziecko jest to często najskuteczniejszy uspokajacz. Kiedy nie ma mamy w pobliżu, a maluszek płacze, to jedynie smoczek może ukoić łzy i pozwolić przeczekać ten moment. Jeżeli chcemy kupić najlepszy smoczek dla naszego dziecka, to przede wszystkim trzeba znaleźć odpowiednią kategorię wiekową, która będzie się pokrywać z naszym maluszkiem. Dostępne są modele dla dzieci w wieku od urodzenia do trzech miesięcy, od trzech do sześciu, od sześciu do dwunastu i od dwunastu do dwudziestu czterech. Jednym z lepszych jest Avent smoczek anatomiczny, symetryczny czy ortodontyczny. Każdy z nich ma nieco inny kształt, ponieważ pełnie odmienną funkcję. Smoczki anatomiczne dostosowują się do kształtu buzi dziecka, tak jak to ma miejsce w trakcie karmienia piersią. Smoczek ortodontyczny nie powoduje wady zgryzu, więc jest całkowicie bezpieczny, szczególnie dla dzieci, które już mają pierwsze ząbki. Co do materiału z jakiego są wykonane, to około osiemdziesiąt procent wszystkich, dostępnych modeli na rynku jest wykonana z silikonu. Niewielka część smoczków jest produkowana z organicznego kauczuku, który jest całkowicie naturalny i nie wywołuje alergii ani podrażnień.

Jak widać wybór smoczków jest bardzo duży, więc każdy rodzic znajdzie idealny model dla swojego dziecka. Do każdego smoczka dodawana jest specjalna osłonka, dzięki której można bez kłopotu przechowywać smoczek w torebce bez obawy o zabrudzenie.