Pomiar czasu – gdzie wykorzystać?

Działania, w których liczy się precyzja coraz częściej wykonują komputery i roboty. Wszystko o o, żeby wyeliminować pomyłki popełnione przez człowieka. Nie od dziś wiadomo, że komputery są szybsze od nas oraz bardziej precyzyjne. Ich możliwości są nieograniczone, w odróżnieniu od możliwości ludzkich.

Pomiar czasu – elektroniczny?

pomiar czasuNa przykład elektroniczny dobry pomiar czasu, zawsze będzie bardziej precyzyjny, niż ten odmierzany przez człowieka.Tak samo wynik mnożenia wielu liczb będzie szybszy i bardziej szczegółowy, jeżeli operację wykona kalkulator lub komputer. Pomiary czasu na wydarzeniach sportowych, i wszędzie tam gdzie est on istotny, coraz częściej mierzony jest przez różnego rodzaju oprogramowania raz aplikacje. Organizatorzy chcą wyeliminować ryzyko błędu, gdzie tylko jest to możliwe. Kiedy myślę o działaniach i zawodach, w których liczy się precyzja, na myśl przychodzi mi medycyna i wszelkiego rodzaju operację chirurgiczne. Nie potrafię wskazać innej czynności, która wymagała by takiej precyzji i fachowości. Również na myśl przychodzi mi pomiar czasu na zawodach. W tym przypadku, całą precyzję zawdzięczamy elektronice i specjalnemu oprogramowaniu, które pozwala zarejestrować wyniki czasowe sportowców, które różnią się czasami setnymi częściami sekundy. To naprawdę imponujące i wdaje mi się nie do osiągnięcia przez człowieka. Wielu producentów szczyci się precyzją produkowanych rzeczy. Trzeba przyznać, że krajem, który kojarzy się z precyzją są Niemcy.

Stało się tak w dużej mierze dzięki odpowiedniemu marketingowi, co jednak nie oznacza że nie ma to nic wspólnego z prawdą. Każdy z nas pragnie mieć niemieckie zegarki, zarówno te które oferują tradycyjny mechaniczny napęd, oraz te które oferują elektroniczny pomiar czasu. Również niemieckie samochody cieszą się dobrą sławą.

Artykuł napisany dzięki uprzejmości http://www.czasnachip.pl