Pompony – hit czy kit?

Każdy z nas chce, aby wnętrze, w którym przebywa miało swój charakter i ładnie wyglądało. Poza meblami, które w nim ustawiamy bardzo ważną rolę grają w nim ozdoby. Wszelkiego rodzaju obrazki, figurki, poduszki czy wykończenia mebli powinny nadawać pomieszczeniu klimat. Jedną z ozdób, która ostatnimi czasy jest bardzo popularna są pompony.

Tiul w nowej odsłonie

pompony z tiulu cenyWybór materiału, z którego wykonywane są te z pozoru pospolite ozdoby, jest bardzo szeroki – włóczka, atłas, jedwab, bawełna. Największą popularnością obecnie cieszy się jednak tiul. Wykonany jest głównie z bawełny, ale spotyka się także jedwabne. Tkanina ta, dzięki swojej strukturze, jest łatwa w obróbce. Dzięki temu pompony z niego wykonane są zgrabne i nie odkształcają się tak łatwo. Rozmiar i kolor zależy od indywidualnego gustu oraz celu w jakim chcemy wykorzystać go jako ozdobę – przywieszone na nitkach w oknie, jako girlanda na ścianie czy swobodnie leżące na stoliku. Ponieważ tiul jest delikatnym materiałem, w odpowiedniej barwie, nada wnętrzu delikatności i lekkości. W bardziej stanowczym kolorze może być subtelnym ale mocnym akcentem. Poza wykorzystaniem go w domu często widuje się pompony z tiulu jako dodatki do dekoracji na różnych imprezach, takich jak wesela, potańcówki czy nawet imprezy firmowe. Atutem tiulu jest jego przezroczysta struktura. Dzięki połączeniu koloru i odpowiedniego oświetlenia można uzyskać bardzo ciekawe efekty. Sam koszt tych ozdób jest zróżnicowany. Warto wyszukać w przeglądarce pompony z tiulu ceny, żeby zorientować się w ofercie.

Dbałość o szczegóły w kwestii wystroju wnętrz bywa nierzadko kluczową sprawą. Warto zatem dobierając dodatki zwrócić uwagę na ich różnorodne zastosowanie, łatwość „montażu” i ponadczasowość. Pompony z tiulu świetnie spełniają wszystkie te wymogi.