Powidz – miejsce na wypoczynek

Miejscowość Powidz leży w województwie wielkopolskim, niedaleko Skorzęcina. Położona jest nad jeziorem Powidzkim, które uchodzi za najczystsze jezioro na Kujawach. Niedaleko od Powidza znajduje się kilka miejsc, które warto odwiedzić, między innymi Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, Kruszwica z Mysią Wieżą, czy słynna Bazylika Matki Boskiej Licheńskiej. Oraz oczywiście Gniezno, niespełna trzydzieści kilometrów od Powidza.

Pokój w domku letniskowym

pokoje 3 osobowe w PowidzuJeśli chcesz wynająć pokój poszukaj w internecie. Mnóstwo ofert zamieszczonych jest na stronach oferujących propozycje wakacyjnego wypoczynku. W Powidzu do wyboru mamy pensjonaty, kwatery prywatne i gospodarstwa agroturystyczne. Pokoje najczęściej 2 osobowe, ale dla rodziny z dzieckiem znajdą się i pokoje 3 osobowe w Powidzu, a nawet większe. Kilka ofert obejmuje wynajęcie całego domku, z własną kuchnią i ogródkiem do wyłącznej dyspozycji. Jeśli lubimy spędzać czas nad wodą, to Powidz jest wymarzonym miejscem na wakacje – jest tu zarówno strzeżona plaża malowniczo położna na cyplu, jak i mnóstwo wodnych sprzętów do wynajęcia – rowery wodne, kajaki, łódki. Można oczywiście przyjechać z własną żaglówką – jezioro jest wystarczająco duże, by poczuć wiatr we włosach i usłyszeć jak gra na wantach. A jeśli nie lubimy siedzieć w jednym miejscu, atrakcyjne okolice Powidza zachęcają do wycieczek rowerowych – zarówno do przejażdżek po lesie, na przykład na grzyby, jak i do wypraw dla amatorów zabytków i miejsc historycznych.

Takich wakacji nie zapomnicie nigdy. Spokój, czyste powietrze, las, woda – czego więcej potrzeba dla odpoczynku od miejskiego zgiełku i pędu codziennego życia. Miejscowość jest malutka, na co dzień mieszka tu zaledwie tysiąc mieszkańców, a i w wakacje nie ma tłumu charakterystycznego dla popularnych miejscowości rekreacyjnych.