Praktyczny model kasy

Na rynku znajdziemy przeróżne modele kas i drukarek fiskalnych, ale niewielu nowych przedsiębiorców wie czym się one różnią. Ich wybór nie jest prosty, dlatego warto się zapoznać z ich podstawowymi funkcjami i parametrami.

Jakiej firmy wybrać kasę fiskalną?

datecs wp 50Przede wszystkim trzeba podkreślić, że nie każdy przedsiębiorca musi posiadać urządzenie fiskalne do rejestrowania sprzedaży. Przede wszystkim ten obowiązek spoczywa na przedsiębiorcach, którzy prowadzą sprzedaż towarów lub usług na rzecz klientów indywidualnych, czyli takich, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej. Wykluczeni są na pewno Ci, którzy prowadzą sprzedaż wyłącznie internetową i nie przyjmują płatności w formie gotówki oraz firmy, których przychody za zeszły rok nie przekroczyły poziomu dwudziestu tysięcy złotych. Jeżeli chcemy kupić kasę fiskalną, to warto przyjrzeć się bliżej modelowi Datecs WP 50, która jest nowoczesnym modelem mobilnym. Posiada wbudowany wydajny akumulator, który pozwala na nieprzerwaną pracę nawet przez kilkanaście godzin. Składa się z wyświetlacza, klawiatury z klawiszami funkcjonalnymi, drukarki i modułu fiskalnego. Wewnątrz znajduje się tylko jedna rolka, do drukowania paragonów dla klientów, natomiast wersja dla przedsiębiorcy jest zapisywana w bazie kasy. Można na nią wgrać do dwunastu tysięcy pozycji towarowych oraz wygenerować niecałe dwa tysiące raportów fiskalnych.  Działa ona w systemie online, czyli może się automatycznie zdalnie łączyć z Centralnym Repozytorium Kas (CRK).

Taki model kasy fiskalnej będzie idealny w punktach gastronomicznych takich jak restauracje czy bary, w salonach kosmetycznych i zakładach fryzjerskich, a także w warsztatach samochodowych czy gabinetach lekarskich. Ma niewielkie rozmiary i jest lekka.