Praktyczny samochód w firmie

 

Jest wiele sposobów, aby nabyć samochód i móc z niego korzystać w firmie, ale nie każdy jest korzystny. Bez względu czy potrzebna jest nam luksusowa limuzyna, kompaktowy samochód czy duży dostawczy pojazd, to zawsze musimy się liczyć z kosztami.

Kiedy warto skorzystać z leasingu?

samochody w leasing dla firmKażdy przedsiębiorca chce ograniczać koszty więc kilka razy się zastanawia i analizuje dostępne rozwiązania. Nie inaczej jest przy dokonywaniu decyzji o nabyciu samochodu. Tutaj najlepsze są samochody w leasing dla firm, które można znaleźć w salonach samochodowych, ale też firmach specjalizujących się w świadczeniu takich usług. Przede wszystkim leasing jest korzystny, ponieważ łączy w sobie cechy kredytu i dzierżawy. W momencie podpisywaniu umowy, strony ustalają długość trwania leasingu, po którym leasingobiorca może wykupić przedmiot umowy po znacznie niższej cenie niż rynkowa. W trakcie trwania umowy, pojazd nie jest własnością leasingobiorcy, a jedynie jest mu udostępniany na czas leasingu. Po jego zakończeniu i dokonaniu wszystkich niezbędnych płatności i formalności, leasingodawca dokonuje przepisania własności pojazdu na nowego właściciela. Dla przedsiębiorcy jest to opłacalne rozwiązanie, które jest znacznie tańsze niż kredyt. Można odliczyć podatek od towarów i usług od wszystkich kosztów poniesionych w związku z korzystaniem z pojazdu. Na rynku dostępne są dwa rodzaje umów leasingowych, a mianowicie leasing finansowy i operacyjny. Znacznie się różnią od siebie więc warto je dokładnie poznać.

Samochód w leasing może być wzięty w dowolnym momencie prowadzenia działalności i może z niego skorzystać każdy przedsiębiorca, który spełni określone wymagania. Obecnie na tej zasadzie można wziąć każdy model samochodu, nawet najbardziej luksusowy.