pranie tapicerki

Pranie tapicerki jest wymagające

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Nie spędzamy w niej zbyt dużo czasu, lecz bardzo aktywnie. Dlatego zazwyczaj zostawiamy po sobie mały bałagan. Kurz się również bardzo szybko zbiera, ponieważ zazwyczaj jest w niej bardzo wilgotno.

Pranie tapicerki i dywaników we Wrocławiu

pranie tapicerkiTakie pomieszczenie trzeba systematycznie myć i pielęgnować. Zazwyczaj całe jest wyłożone płytkimi, więc nie jest to jakiś skomplikowany proces. Jednak mamy i w łazience bardziej problematyczne elementy, jak np. dywaniki łazienkowe. Dla mnie muszą być one obowiązkowo w każdej łazience. Bo na co mielibyśmy wyjść po kąpieli? Ja nie znoszę wychodzenia na ręcznik, ponieważ się on po prostu brudzi. Później go odwieszamy do wyschnięcia, a ktoś przyjdzie i się nim wytrze. Dlatego ja preferuje dywaniki łazienkowe. Niestety mają one mnóstwo minusów, z którymi trzeba systematycznie walczyć. Przede wszystkim zawsze są niesamowicie brudne. Niby wychodzimy czyści z kąpieli, ale jakiś brud zawsze przeniesiemy. Dlatego najlepiej by takie dywaniki były w ciemnych kolorach. Może być to czekoladowy brąz, mocny fiolet czy granat. Na nich nie będzie aż tak mocno widać zabrudzeń. Dla mnie czyszczenie wykładzin to niesamowity wysiłek, a te łazienkowe są po prostu sto razy gorsze. Łazienka ma jednak jeden duży plus, w niej czyszczenie podłóg to czysta przyjemność. Jednak pranie dywanów łazienkowych to wręcz rytuał. Ja swoje zmieniam co kilka dni, ponieważ są całe brudne. Dodatkowo bardzo często zbiera się pod nimi woda, która w żaden sposób nie znika sama. Później ktoś czystą stopą natrafia na cały zalany dywanik.

Tak jak w samochodzie ciężkie jest pranie tapicerki, tak w domu zmorą są dywaniki tuzinkowe. W naszym zabytkowym mieście Wrocław, znajdziemy jednak wiele sklepów, w których możemy kupić środki radzące sobie nawet z dywanikami łazienkowymi.  Polecam szczególnie pranie tapicerki Wrocław – www.strefaczystosci.pl.