Problem z wyborem paneli podłogowych

 

Aby prawidłowo wybrać rodzaj podłogi, który odpowiada potrzebom i gustom, warto najpierw wziąć pod uwagę kilka aspektów w tym to gdzie zostanie zamontowana. To oczywiste pytanie, ale w zależności od zastosowania i odporności na zużycie, istnieją specyficzne podłogi do kuchni, łazienek, na zewnątrz, do biur, miejsc z dużą ilością ludzi.

Panele podłogowe – jakie wziąć parametry pod uwagę?

weninger - najlepsze panele podłogoweWymiary pomieszczenia to ważny aspekt przy wyborze przede wszystkim koloru podłogi, ponieważ wpływa on bezpośrednio na poczucie przestrzeni. Na przykład ciemne odcienie, takie jak orzech lub dąb, sprawiają, że duże przestrzenie wydają się mniejsze i przytulniejsze. Wręcz przeciwnie, jeśli jest to małe pomieszczenie, jasne kolory zapewnią wrażenie większej przestrzeni. W ciągu dnia pomieszczenia zmieniają poziom oświetlenia, a kolor chodnika jest różnie postrzegany w zależności od ilości światła i tego, czy jest ono naturalne czy sztuczne. W ten sposób jasna podłoga zapewnia więcej światła w słabo oświetlonych otworach. Jednak ciemna nawierzchnia mocno wyróżnia się w bardzo jasnych otworach i nadaje im bardzo ładny wygląd. Gdy ten aspekt zostanie rozwiązany, przystąpimy do klasyfikacji podłogi na podstawie dwóch różnic: według materiału produkcyjnego i według metody montażu. Bardzo dobrym rozwiązaniem są weninger – najlepsze panele podłogowe. Dlaczego? Są to podłogi wykonane z różnych gatunków drewna o miękkich, wygodnych wykończeniach i imponującej estetyce. Mogą być alternatywą dla podłóg drewnianych.

Ich główną zaletą jest to, że są bardzo trwałymi i odpornymi nawierzchniami. Idealnie nadają się również do stosowania systemów grzewczych opartych na ogrzewaniu podłogowym. Na wierzchu znajduje się wyjątkowo odporna powłoka, która chroni podłogę przed obciążeniami mechanicznymi. Struktura powierzchni różni się w zależności od kolekcji i projektu.