projektowanie ogrodów

Projektowanie ogrodów – czego wymaga ?

Nie wiem jak wy, ale ja należę do tej grupy ludzi, która lubi mieć wszystko poukładane, lubię planować zanim coś zrobię. To jest cecha którą mam od zawsze i bardzo dobrze się z tym czuję. Zawsze wychodzi mi to na dobre. Możecie uważać, że czasami mogę marnować trochę swojego czasu na takim dokładnym planowaniu, ale ja tak nie uważam.

Dobry projekt, rozważne decyzje to dobre projektowanie

projektowanie ogrodówJuż zdążyłam wyćwiczyć sobie taktykę szybkiego planowania różnych rzeczy. Obecnie zajmuję się planowaniem zakładania własnego ogrodu. Wiecie mam trochę ograniczony budżet i musze wszystko dobrze zaplanować pod każdym względem. Nie sądziłam, że projektowanie ogrodów na terenie całego Trójmiasta może być takie przyjemne i zabawne. Mam do tego specjalny program komputerowy, w którym mogę zrobić symulacje całego ogrodu. Czyli będę widziała efekt posadzenia konkretnych roślin w konkretnym miejscu, jak to będzie wyglądało. Wiem po moich przyjaciółkach, że pielęgnacja ogrodów jest ciężką pracą i trzeba ja robić systematycznie, by nie zapuścić ogrodu. Dlatego tez stawiam na praktyczne rośliny, które nie wymagają zbyt dużo wysiłku w pielęgnacji. Rozpisałam sobie w tabeli wszystkie możliwe koszty biorąc pod uwagę niskie ceny oraz wysokie ceny. Tak by nie okazało się, że zabraknie mi do mojego ogrodu czegoś. Wolę odłożyć więcej z myślą, że i tak wszystkiego nie wydam. Czasami mogą przecież wystąpić niespodziewane koszty. Jak u moich rodziców takie były. Oni mieszkają w Trójmieście i jak oni zakładali ogród, to się okazało, że przez ich działkę biegnie rura z wodą. I musieli sprowadzać hydraulika spoza Gdańska, który by był wstanie zmienić kąt przechodzenia rur, tak by można było coś posadzić.

Dlatego zakładanie ogrodów jest wymagającym zadaniem. Najpierw zbadałam plany mojego terenu i znając ceny zaczęłam wybierać rożne rośliny.