Projekty domów – rodzaje

 Dobry projekt domu jest bardzo ważny. Od niego zależy to, czy w budynku będzie się nam dobrze mieszkało. Projektanci oferują zawsze szeroki wybór projektów, dzięki czemu, każdy klient będzie w stanie znaleźć coś dla siebie. Jest kilka podziałów projektów domów ze względu na jego wygląd i przeznaczenie.

Projekty domów klasycznych i nowoczesnych

projekty domów kielcePierwszy podział to domy jednorodzinne i wielorodzinne. Te pierwsze są najbardziej popularne. W tych drugich mieszczą się bliźniaki, jak i domy szeregowe. Są to jakby domy połączone ze sobą. Jednak nie są podzielone jak bloki na mieszkania, tylko stanowa osobne całości, każdy ma swoje wejście, garaż i tak dalej. Drugi podział to projekty domów kielce domów tradycyjnych lub nowoczesnych. Dom tradycyjny to prosta bryła, bywają piętrowe, czy z poddaszem użytkowym. Mają spadziste dachy pokryte dachówkami. Domy nowoczesne są duże i parterowe, mogą być najwyżej nieco wyższe, dzięki czemu mogą mieć antresolę, czy półpiętro. Mają też dużo przeszkleń, często pojawiają się baseny, czy nowocześnie zaprojektowane ogrody. Kolejny podział domów to domy mieszkalne i częściowo firmowe. Wiele osób, szczególnie tych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, decyduje się na posiadanie biura w domu. Dzięki temu mają miejsce do przyjmowania klientów i do pracy. Nie tracą też pieniędzy na wynajem biura i na dojazdy. Domy można dzielić też na te z dachem płaskim i spadzistym, z garażem lub bez, na domu murowane i drewniane, zwykłe lub energooszczędne.

Z pewnością każde biuro projektowe ma własny podział projektów. Można też je dzielić według powierzchni, stopnia elegancji (domy i wille), czy ekstrawagancji szkicu domu. Najważniejsze jest to, by projekt wyglądał dobrze w przełożeniu na rzeczywistość.