Prywatne ośrodki leczenia uzależnień w Polsce

 

Uzależnienie to ciężka choroba z którą należy walczyć. Dotyka zarówno młodzieży jak i osób dorosłych, a czasem nawet dzieci. Prawdą jest, że obecnie uzależnić można się praktycznie od wszystkiego. Oprócz uzależnień na, które cierpi wiele osób istnieje również wiele osobliwych uzależnień. Ważne jest aby terapeucie potrafili pomagać nawet w najtrudniejszych przypadkach.

Skuteczne leczenie uzależnień

dobrze prowadzony prywatny ośrodek leczenia uzależnieńWażne jest również wparcie rodziny i przyjaciół. Osobom, które nie czują miłości od rodziny o wiele trudniej jest walczyć z nałogiem. Dobrze prowadzony prywatny ośrodek leczenia uzależnień zatrudnia wykwalifikowanych terapeutów. To oni pomagają osobie, która jest zdecydowana na leczenie. Zaraz po przyjeździe do ośrodka pacjent jest szczegółowo badany przez lekarza pierwszego kontaktu. Czasami do ośrodka trafiają osoby wycieńczone lub podtrute różnymi substancjami. Ważne jest aby w pierwszej kolejności zadbać o organizm takiej osoby. Dopiero po tym czasie z osobą uzależnioną zaczyna rozmawiać psycholog. Rozpoznaje on problem, diagnozuje zaburzenia i na tej podstawie przygotowują odpowiednią terapię skierowaną na pacjenta. Bardzo często jest tak, że wcześniej znane metody zawodzą. Terapeuta musi zatem mieć indywidualne podejście do każdego uzależnionego. Jedni pacjenci szybciej się otwierają i chcą rozmawiać z psychologiem na temat swoich problemów, inni są bardziej zamknięci i trzeba dłużej starać się o ich zaufanie.

Ważne są zarówno zajęcia grupowe jak i sesje indywidualne. Sesje grupowe pozwalają pacjentowi zawrzeć przyjaźnie, otworzyć się na ludzi i ostatecznie powrócić do społeczeństwa. Sesja w cztery oczy umożliwia pacjentowi zwierzanie się z bardziej intymnych odczuć i obaw. Dobrze przeprowadzona terapia pomogła już wielu osobom.