Przemysłowa pompa ziemna

Ziemne pompy ciepła zbierają bardzo pozytywne opinie od posiadaczy, którzy chwalą je za wydajność i bezgłośne działanie. Właśnie taką pompę, aczkolwiek w wariancie przemysłowym, zdecydowaliśmy się zamontować przy osiedlu. Z reguły, osiedlowe instalacje grzewcze zasilane są powietrznymi pompami, które są bardziej uniwersalne, aczkolwiek nie tak wydajne.

Gruntowa pompa do ogrzewania domów

pompa ciepła wiercona lubelskieZiemne pompy pobierają energię cieplną z gleby w której są zamontowane, i działają skutecznie przez większość roku. Są wydajniejsze i pewniejsze niż pompy wodne czy powietrzne, aczkolwiek należą do dość trudnych w montażu urządzeń, wymagających na dodatek bardzo dużego nakładu pracy podczas ich instalacji. Z racji iż nasza pompa miała być wariantem przemysłowym, bardzo masywnym i dużym urządzeniem, mogącym z powodzeniem zasilać całe osiedle, nie było mowy o samodzielnej instalacji. Wynajęliśmy więc firmę która bez trudu mogła wykonać montaż tak dużego urządzenia jak przemysłowa pompa ciepła wiercona Lubelskie ma kilka firm które zajmują się montażem pomp ziemnych. Każda z tych firm jest równie renomowana, dlatego wybór był dość prosty, gdyż w w przypadku braku terminu u jednej firmy zawsze mogliśmy dowiadywać się o możliwość wykonania usługi u drugiej. Wszystkie trzy firmy dysponowały ciężkim sprzętem do odwiertów, jaki był niezbędny do wykonania montażu pompy i ulokowania jej w ziemi.

Same prace posuwały się sprawnie, i trwały niecałe trzy tygodnie, łącznie z podłączeniem pomp do infrastruktury ciepłowniczej oraz instalacji domowych. Pompa od razu pokazała swoje możliwości, przekraczając wydajnością każdą sprawdzoną przez nas pompę innego typu prawie dwukrotnie. Dzięki możliwości magazynowania ciepła, mogła ona funkcjonować niemal nieprzerwanie.