Ręczniki z kapturem dla maluszka

Każda wyprawkę dla noworodka musi posiadać kilka niezbędnych akcesoriów. Do takich należą środki do codziennej pielęgnacji, pieluszki, ubrania oraz pościel i ręczniki. Wszystkie te rzeczy możemy kupić zarówno w sklepach internetowych jak i stacjonarnie. Oczywiście najlepsze są ubrania z bawełny. Zarówno ubrania jak i ręczniki musimy prać wysokich temperaturach środka przeznaczonych dla niemowląt.

Okrycia i ręczniki dla dzieci

Okrycie kąpielowe z kapturemOczywiście okrycie kąpielowe z kapturem musi być miękkie. Tylko taki ręcznik nie podrażnić skóry dziecka, która bardzo często jest wrażliwa. Wycierane takim ręcznikiem musi być przyjemne dla dzidziusia by nie kojarzyło kąpieli z czymś złym. Oczywiście zarówno ręczniki jak i okrycia kompielowe dla niemowląt powinny mieć kaptur. Taki kapturek jest szczególnie dobre gdy dziecko ma troszkę dłuższe włosy. Bawełniany ręcznik w sklepie z artykułami dla niemowląt to koszt około 50 do 70 zł oczywiście w zależności od rozmiaru takiego ręcznika. Dla dziewczynek najczęściej kupujemy ręczniki w kolorze różowym, fioletowym lub błękitnym. Dla chłopców najczęściej wybierane są przez rodziców okrycia kompielowe w kolorze białym, niebieskim lub zielonym. Oczywiście takie roczniki można prać w temperaturze nawet 90° oraz prasować. Na pewno w każdej wyprawce noworodkowej przydadzą się przynajmniej dwa ręczniki lub okrycia kąpielowe.

Bez wątpienia pierwsza kąpiel naszego noworodka jest niezwykłym przeżyciem i każdy rodzic uwiecznia tą chwilę na zdjęciach. Dla takiej kąpieli rodzice potrzebują zarówno środki do pielęgnacji, szampon, mydło oraz bardzo dobrej jakości ręcznik. Taki, który chłonie wodę i jest przyjemne dla skóry noworodka. Szczególnie jeśli nasze dziecko ma problemy skórne. Z pewnością każdy rodzic wie, że roczników przyda się więcej.