Rekrutacja do przedszkoli

Każdego roku na przełomie lutego i marca, rodzice trzylatków rozpoczynają proces rekrutacyjny do przedszkoli samorządowych i niepublicznych. Dzieci, które zostaną zakwalifikowane, już pierwszego września ruszą powitać nowy rok z rówieśnikami w przedszkolu.

Popularne przedszkole w Warszawie

przedszkola z psychologiem wilanówPrzedszkola zostały stworzone z myślą o dzieciach w wieku od trzech do sześciu lat, które potrzebują kontaktu z rówieśnikami. W tym okresie, dzieci potrafią już się bawić wspólnie i dostrzegają innych, przez co ich kontakty społeczne stają się coraz pełniejsze. To idealny moment na przedszkole, ponieważ maluchy powoli zaczynają się wdrażać w system nauczania, który kompleksowo będzie wdrażany w szkole podstawowej. W placówkach przedszkolnych dzieci mają zapewnione trzy posiłki ( śniadanie, obiad i podwieczorek), krótką drzemkę popołudniową. zajęcia dodatkowe czy przeróżne wycieczki po mieście. Dzieci szybko się przystosowują, zatem większość z nich nie będzie miała kłopotu z zaakceptowaniem nowego miejsca, ale są też dzieci nieśmiałe lub bardzo przywiązane do mamy, którym ciężko nawiązać relację z rówieśnikami. W takiej sytuacji pomocny jest psycholog, gdyż będzie wiedział jak pomóc dziecku w takiej sytuacji. Jeżeli szukamy przedszkola z psychologiem Wilanów jest dzielnicą, w której jest kilka takich placówek. Psycholog jest tam zatrudniony na stałe i w każdej chwili jest gotów pomóc podopiecznym lub nawet doradzić ich rodzicom, jak postępować z dzieckiem w określonych sytuacjach.

Dziś jeszcze w niewielu przedszkolach pracują psycholodzy, ale ten trend ma tendencję zwyżkową, ponieważ rośnie zainteresowanie nimi ze strony rodziców. Z pewnością specjaliści, a zwłaszcza psycholodzy, dają poczucie pewności, że przedszkolaki są pod dobrą opieką.