Renomowana agencja detektywistyczna

Większość kolegów detektywów zwykła twierdzić że nasz zawód jest pracą typowo biurową, i trudno było się z tym nie zgodzić. Dokumentacja, jaką otrzymywaliśmy od klientów czy funkcjonariuszy była czasem ogromnie chaotyczna, a poskładanie wszelkich informacji dotyczących samej sprawy bywało żmudne i czasochłonne. Jednak nie było to nasze jedyne zajęcie, bo praca terenowa była równie ważna, co biurowa.

Polecani prywatni detektywi z doświadczeniem

biuro detektywistyczneW przeciwieństwie do kolegów, jednak, po zdobyciu licencji prywatnego detektywa od razu trafiłem na głęboką wodę. Moje biuro detektywistyczne zajmowało się bowiem niemal wyłącznie sprawami kryminalnymi, bardzo trudnymi i wymagającymi zastosowania niemal wszystkich dostępnych metod pozyskiwania informacji. Mogłem więc niemal od początku zacząć poznawać najlepsze metody prowadzenia spraw, i zapoznać się ze sposobami na ich rozwiązywanie. Przede wszystkim, w jakichkolwiek działaniach terenowych detektyw musiał wykazać się ogromnym opanowaniem i charyzmą, aczkolwiek również i pewnością siebie, gdyż niejednokrotnie osoby związane z prowadzoną sprawą były niechętne do udzielania jakichkolwiek informacji, a czasem wręcz zachowywały się agresywnie. W takich przypadkach, gdy konfrontacja nie przynosiła skutków, mogliśmy zastosować pozostałe metody zarówno obserwacji, jak i uzyskania potrzebnych danych.

Po otrzymaniu pozwolenia na działanie od funkcjonariusza prowadzącego dochodzenie w sprawie, mogliśmy użyć podsłuchów, zarówno telefonicznych jak i bardziej standardowych, jak również prowadzić czynną obserwację osób z pomocą specjalistycznych narzędzi. W ostateczności, detektywi byli również upoważnieni do przeszukania mieszkania osoby związanej z prowadzoną sprawą, choć oczywiście wymagało to odgórnego pozwolenia.