ogrodzenia panelowe

Rozmowa pracowników firmy montującej ogrodzenia panelowe

Jadąc ostatnio autobusem miałem okazję słyszeć bardzo ciekawą rozmowę. Dwóch facetów głośno rozmawiało na temat swojej pracy, a ponieważ siedziałem tuż za nimi, słyszałem wszystko bardzo dokładnie. Byli to ludzie, którzy montowali ogrodzenia panelowe, oraz generalnie różnego rodzaju ogrodzenia.

Ogrodzenia panelowe i pracownicy

ogrodzenia paneloweKomentowali oni zmiany personalne w swojej firmie oraz to, że od niedawna montują również ogrodzenia aluminiowe. Twierdzili oni, że jest to marnowanie pieniędzy i czasu – na Śląsku ponoć była cała masa firm, które zajmowały się ogrodzeniami aluminiowymi, bardzo mało z kolei takich, które montowały niedrogie ogrodzenia panelowe na śląsku. Przez to, że firma podjęła się również ogrodzeń aluminiowych część pracowników nie mogła się zajmować ogrodzeniami panelowymi, co spowodowało drobne przestoje i opóźnienia. Według pracowników firma znacznie lepiej wyszłaby na tym, by skupić się na swoim głównym produkcie. Korzystając z faktu, że posiadają oni bardzo dobry kontrakt na ogrodzenia panelowe z jednym z lepszych producentów powinni oni zarabiać na tym tyle, ile tylko się da. Rozwadniając się i rozdrabniając osłabiają swoją silną pozycję. Dotąd każdy kto chciał porządne ogrodzenie panelowe wiedział, gdzie może się po to zwrócić. Zawsze praca była wykonywana z należytą starannością oraz na czas. Obecnie o ile jakość pracy pozostała na niezmiennym poziomie, to jeśli chodzi o terminowość, to niestety można zauważyć tu pewien spadek. Ponoć zdążyło się już to odbić na opinii w Internecie – niedawno firma miała jeszcze dziesięć gwiazdek na pewnym portalu, teraz już było jedynie osiem.

Oczywiście kierownictwo widziało problem i nie zamierzało chować głowy w piasek, ale mimo to pracownicy byli zaniepokojeni. Rozmowa zakończyła się mimo wszystko pozytywnym akcentem – widzieli już nowe ogłoszenia o pracę i być może wkrótce kadry zostaną uzupełnione.