tabliczki matalowe

Różne typy tabliczek metalowych

Wbrew pozorom tabliczka znamionowa posiada bardzo szerokie zastosowanie w dzisiejszym przemyśle. Zastanówmy się przez moment. Na pierwszy rzut oka jej nie widać, jednak musi być ona obecna na każdym sprzęcie AGD czy RTV.

Tabliczki metalowe są elementami naszego codziennego życia

tabliczki mataloweSą tam informacje na temat producenta tabliczki, poboru mocy elektrycznej, miejsca czy daty produkcji. Takie wytrzymałe tabliczki metalowe pomagają zarówno użytkownikom końcowym jak i innym ogniwom w łańcuchu dostaw na szybką identyfikację produktu. Zupełnie innym rodzajem produktu są tabliczki grawerowane. Również one posiadają bardzo szerokie zastosowanie od symbolicznych nagrobków, przez bogato zdobione osobiste tablice czy szyldy reklamowe dla prawników lub lekarzy.
Tabliczka jest powszechnie rozpoznawanym symbolem w każdym społeczeństwie. Na pewnym, niskim poziomie samoświadomości człowiek widząc symbol wykrzykniku na czerwonym tle, wie, że oznacza to niebezpieczeństwo. Ten sam instynktowny bodziec każe nam zwrócić nasz wzrok na tabliczkę, ponieważ „coś” oznacza. Jest to symbol, mówiący nam, że na tabliczce będzie umieszczone coś ważnego. Wróćmy teraz do naszych początkowych tabliczek. Tabliczki znamionowe również znajdują się na samochodach czy motocyklach. Nie jeden z nas zapyta siebie: Dlaczego tabliczka jest metalowa? Mamy XXI wiek, wystarczył by kawałek plastiku i po sprawie a co ważniejsze, taniej. Jednak sprzęt AGD czy samochód mają posłużyć nam więcej niż rok czy dwa, do pierwszej awarii. Metal jest wyznacznikiem trwałości, daję nam gwarancję trwałości produktu. Dodatkowym atutem jest pewien, wyższy poziom bezpieczeństwa. Przyspawana tablica jest znacznie bardziej odporna na warunki środowiskowe jak i ewentualne próby podrobienia markowego produktu.

To dlatego również metalowa czy drewniana tabliczka na biurku sędziego ma dużo potężniejszą moc oddziaływania niż kawałek papieru.