Sale weselne – dekoracje

Duża, dobrze oświetlona, zadbana sala weselna z pewnością jest marzeniem każdej Młodej Pary. Jednak samo pomieszczenie nie wystarczy, potrzebne są w nim odpowiednie dekoracje, żeby całość nabrała eleganckiego i uroczystego wymiaru. Jak można udekorować takie pomieszczenie?

Sale weselne i ładne nakrycie stołu

sale weselne w BydgoszczyNa pewno można użyć balonów. Nadają się jako dekoracja przywieszana pod sufitem czy przy wejściu do sali. Balony najczęściej mają kolor biały, czerwony czy różowy, mogą być gładkie lub z nadrukami, na przykład z gołąbkami czy serduszkami. Balony mogą być też elementem rozrywkowym, kiedy podczas witania Młodej Pary zostają one wypuszczone i spadają niczym kolorowy deszcz. Inną dekoracją sali są serpentyny i przywieszki. Montuje się je razem z balonami, na przykład naprzemiennie, czy też zamiast nich. Mogą mieć różne kształty czy napisy, na przykład imiona małżonków czy datę ślubu. Warto zadbać o to, by sale weselne w Bydgoszczy miały także estetycznie przystrojone stoły. Biały obrus to standard, lecz poza nim też coś da się zrobić. Czasem końce obrusa można ładnie przewiązać czy spiąć dekoracyjna klamerką. Na środku stoły najczęściej stawia się szklany wazon ze świeżymi w kwiatami, białymi lub czerwonymi. Warto też ułożyć serwetki, by prezentowały się ciekawie. Można z nich ułożyć łabędzie czy gołąbki, czy też rozłożyć je na stole w kształcie serca. Również krzesła można ciekawie zaaranżować, na przykład poprzez okazjonalne poduszki czy kokardki na oparciach.

Dekoracje weselne powinny być raczej delikatne, estetyczne i eleganckie. W końcu ślub i wesele to podniosłe uroczystości, więc nie można sobie pozwolić na bylejakość, tandetne dekoracje czy niezadbanie o każdy aspekt ceremonii. Warto przygotować wszystko wcześniej.