Skuteczność rolowanych bram ognioodpornych

Pożar w zakładzie przemysłowym stanowi zagrożenie nie tylko dla pracowników, ale tez do zgromadzonego przez nas towaru. Aby zminimalizować wszelkie straty warto zaopatrzyć się w specjalne zabezpieczenia, uniemożliwiające ogniowi rozprzestrzenianie się.

Zastosowanie bram przeciwpożarowych

bramy ppoż rolowaneZabezpieczenie przed skutkami pożarów w zakładzie przemysłowym jest bardzo trudne, ze względu na to, że część ich wyposażenia stanowią zazwyczaj materiały łatwopalne, które w kontakcie z ogniem mogą spowodować, jeszcze jego większe rozprzestrzenianie. Aby się przed tym uchronić, właściciele magazynów i hal produkcyjnych stosują coraz częściej bramy ppoż rolowane, dzięki którym najbardziej wrażliwe części zakładów są odpowiednio zabezpieczone. Większość bram tego typu może zamykacz się automatycznie w wyniku wybuchu pożary, tańsze modele trzeba zamknąć ręcznie, ale ze względu na mechanizm sprężynowy oparty o prowadnice, nie sprawia to trudności. Bramy są wykonane zazwyczaj z ognioodpornego materiału w oparciu o włókno szklane, dzięki czemu, o ile odpowiednio wcześnie się je zamknie, można skutecznie odciąć dostęp ognia do materiałów łatwopalnych. Najpopularniejsze zdecydowanie są bramy rolowane, ze względu na to, że po otwarciu nie zajmują cennego miejsca w hali. Nie odbiegają one wytrzymałością od innych bram przeciwpożarowych, a są do tego dużo wygodniejsze w użyciu. Aby mieć pewność co do skuteczności danej bramy ppoz, należy upewnić się że kupujemy jedynie te model które posiadają odpowiednie certyfikaty.

Dzięki stosowaniu zabezpieczeń, można w znaczący sposób graniczyć wszelkie straty wynikające z wybuchu pożaru w naszym przedsiębiorstwie. Bramy ppoż występują w tak wielu rodzajach, że mogą być stosowane w różnego rodzaju przedsiębiorstwach i wszędzie mogą okazać się tak samo skuteczne.