Smaczna herbata z malin na jesień

W okresie jesiennym i zimowym lubimy więcej czasu spędzać w domu. Wielu z nas czas jesieni i zimy spędza właśnie w domu i relaksuje się pod kocem czytając książki lub oglądając filmy i seriale. Czas gdy na dworze jest zimno można umilić sobie jeszcze bardziej.

Słodka herbata malinowa na zimne wieczory

herbatka malinowaWielu z nas ma swoje sposoby na umilanie sobie długich i ciemnych wieczorów. Ja najbardziej lubię gdy mogę schować się pod koc i poczytać książki o tematyce kryminalnej. W domu jest ciepło i przyjemnie. A jedyne czego brakuje w takiej sytuacji to kubek gorącej herbaty. Ja najbardziej lubię te owocowe i mam kilka sprawdzonych przepisów na jesienne i zimowe herbatki. Najbardziej lubię tą z malinami jest ona słodka i przyjemnie rozgrzewa. Aby ją przygotować wystarczy wygospodarować około pół godziny. Robię herbatę na osiem porcji bo herbata znika w zastraszającym tempie. Aby ją przygotować wystarczą cztery szklanki mrożonych owoców. Ja wybieram śliwkę, porzeczkę, truskawkę oraz wiśnie. Potrzebujemy również łyżeczkę cynamonu, kilka plastrów suszonych jabłek, sześć saszetek herbatki malinowej oraz miód. W garnku należy zagotować trzy litry wody i w niej zaparzyć saszetki. Do naparu dodajemy kolejno rozmrożone owoce oraz suszone jabłka całość gotujemy przez kilka minut. Gdy herbatka malinowa nieco ostygnie dodajemy kilka łyczek miodu i cynamon. Przepis jest niezwykle prosty i nie zabiera zbyt wiele czasu, a herbata jest bardzo smaczna i szybko znika z dzbanka. Doskonale smakuje na ciepło, ale można ją śmiało pić gdy jest już chłodna. Gdy zbliża się sezon długich i ciemnych wieczorów herbata szybko znika z dzbanka.

Herbata nie tylko pomaga się nam rozgrzać ale również doskonale poprawia nam nastrój. Jest bardzo prosta w przygotowaniu. Nie znam też osób które nie lubią smaku malin, dlatego z powodzeniem można ją serwować na różnego rodzaju spotkaniach ze znajomymi.