Solidne, rozkładane stoły z drewna dębowego

 

Stół to niezbędny element w każdym domu. Codziennie korzysta się z niego podczas spożywania posiłków. Wybór stołu z odpowiedniego drewna, który będzie jednocześnie piękny oraz funkcjonalny, nie jest łatwy. Przede wszystkim należy dopasować go do wystroju wnętrza, znaleźć pasujące krzesła oraz zastanowić się jak dużego stołu potrzebujemy i ile osób będzie z niego korzystać.

Funkcjonalne stoły dębowe

stoły dębowe rozkładaneSklepy z meblami oferują stoły z różnego rodzaju drewna. Każdy z nich charakteryzuje się innymi cechami. Dębina, z której wykonane są stoły dębowe, to drewno bardzo wysokiej jakości. Jest twarda i solidna, ma także dużą wartość estetyczną. Od wieków była uważana za cenny surowiec budowlany, obecnie jest dość łatwo pozyskiwanym drewnem meblarskim. Wykorzystuje się ją do produkcji mebli różnego rodzaju, na przykład komód, szaf czy stołów. Stoły dębowe rozkładane idealnie nadają się do jadalni lub salonu. Dzięki swojej trwałości bardzo trudno je zniszczyć, nawet przez dzieci, z pewnością przetrwają długie lata i będą cieszyć swoim widokiem nawet kilka pokoleń. Ważnym aspektem wyboru stołu jest z pewnością jego kształt. Może on być kwadratowy, okrągły bądź prostokątny. Dzięki możliwości ich dowolnego składania bądź rozkładania można dopasować stół do aktualnych potrzeb. Złożony stół dębowy nie będzie zajmował wiele miejsca, na pewno jego powierzchnia wystarczy, aby wszyscy domownicy mogli zjeść wspólny posiłek. Po rozłożeniu zmieści się przy nim więcej osób, sprawdzi się to przy wyjątkowych okazjach, takich jak święta Bożego Narodzenia czy impreza urodzinowa.

Jeśli chodzi o wybór stołu dębowego do mieszkania, należy zwrócić uwagę na jego kształt oraz wymiary. Niezastąpiony może okazać się stół rozkładany – jest nie tylko elegancki, ale także funkcjonalny. Dzięki wykorzystaniu solidnego i trwałego drewna dębowego będzie nam on służył przez bardzo długi czas, bez widocznych oznak zniszczenia.