Świetlówka – najważniejża rzecz w akwarium

 

Po wyremontowaniu nowego mieszkania i zakończenia jego aranżacji została mi bardzo ważna rzecz, jaką jest duże akwarium. Zakupiłam je jeszcze parę miesięcy przed kupnem tego mieszkania, ponieważ jestem strasznie zakręcona w temat rybek i ogólnie tematyki fauny. Pozostaje mi zabrać akwarium od rodziców do mojego domu i sukcesywnie krok po kroku je uzupełniać.

Odpowiednie oświetlenie jak źródło piękna i życia

świetlówki do akwariumPrzed kupnem czegokolwiek trzeba bardzo dokładnie zaplanować, w co chcemy zaopatrzyć nasze akwarium. Ponieważ nasz mały akwarystyczny świat musi mieć zapewnione swoje warunki, oraz trzeba pamiętać o kupnie odpowiedniego sprzętu. Każdy akwarysta czy on jest początkujący albo już ma obycie w tym temacie, powinien o tym pamiętać. Tak jak wspomniałam, wcześniej warunki są w akwarium, są bardzo ważne, weźmy na przykład świetlówki do akwarium. Oświetlenie jest jedną z najważniejszych rzeczy w naszym akwarium, ponieważ dobrze dobrana świetlówka odgrywa dużą rolę wśród roślinności akwarystycznej i zwierząt. Przy odpowiedniej barwie światła rośliny będą bez zakłóceń poddawały się procesowi fotosyntezy, a nasi wodni podopieczni będą ładnie się prezentować. Najlepiej wszystko się prezentuje przy mocnym oświetleniu, ale będzie wymagało włożenia większego wkładu pracy w nasze akwarium. Mimo że można zasadzić to bardziej wymagające rośliny, ale za to będą szybciej rosły, co będzie wymagało ich częstszego podcinania, podmiany wody konieczności nawożenia i dodawania specjalnie dwutlenku węgla. Za to efekt jest nie wyobrażalnie piękny.

Efekt, jaki uzyskałam po bardzo szybkim zrealizowaniu mojego planu, był wręcz nieziemski. Wygląda to przepięknie, dodatkowo mnie to utwierdziło kiedy moi znajomi przyszli na parapetówkę i pierwsze, na co zwrócili uwagę, to było moje akwarium. Jestem bardzo zadowolona ze swojej pracy, jaką włożyłam do stworzenia akwarium.