Szukałem strzyżenia psów przed wystawą na terenie Warszawy

 

Jakiś czas temu zacząłem swoją przygodę z hodowlą psów rasowych. Od zawsze było to moje wielkie marzenie jednak wcześniej nie mogłem zorganizować sobie wystarczającej ilości wolnego czasu. Jak wszystkim wiadomo jest to bardzo pracochłonne i trzeba poświęcać każdą wolną chwilę.

Ostrzygłem maltańczyka przed wystawą

strzyżenie psów wystawowych w WarszawieWybraną przeze mnie rasą był Maltańczyk. Zawsze mi się podobały i miałem już wcześniej do czynienia z przedstawicielami właśnie tej rasy. Teraz mogłem się im całkowicie poświęcić. Jednak miałem spore braki w jednej dziedzinie i musiałem dowiedzieć się czegoś od eksperta. W tym celu umówiłem się z człowiekiem, który oferował strzyżenie psów wystawowych w Warszawie. Tak na prawdę dzięki temu zabiegowi można było zakryć niedoskonałości prawie każdego zwierzaka. Moje maltańczyki były wprawdzie prawidłowo zbudowane. Uznałem jednak, że strzyżenie przed ważną wystawą jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Jednak zamiast uczyć się sztuki strzyżenia psów postanowiłem w razie potrzeby z niej skorzystać. Fryzjer pokazał nam kilka pokazowych prac i ostrzygł zupełnie za darmo mojego psiaka w ramach długotrwałej współpracy. Cieszyłem się, że dzięki temu moja hodowla zyskała pierwszego partnera. Każda osoba i jej znajomości były dla mnie nie zwykle ważne. Szczególnie na początku. Fryzjer znał na prawdę dużo osób i miałem już małą siatkę nowych kontaktów. Jak wszystkim wiadomo w tej branży były one na wagę złota i trzeba było poznawać odpowiednie osoby.

Cieszyłem się, że teraz prawdziwy profesjonalista będzie partnerem mojej całkowicie nowej hodowli maltańczyków. W przyszłości chciałem mieć więcej zwierząt i wystawiać je w różnych częściach naszego kraju. Osiągnięcia w wystawach psów były dla mnie na wagę złota i automatycznie podnosiły wartość psa.