Szybka i skuteczna naprawa rur

W dzisiejszych czasach firmy budowlane są w stanie dokonywać napraw oraz wymiany elementów w miejscach trudno dostępnych bez przesadnej ingerencji w teren wokół nich. Jedną z takich metod działania jest tzw. kraking.

Czym jest kraking?

bezwykopowa naprawa rurKraking, czyli inaczej naprawa rur drogą bezwykopową. Wymiana czy renowacja uszkodzonych fragmentów rurociągu odbywa się w całości pod ziemią. Wykorzystuje się w tym celu specjalną głowicę, która jest wpuszczana w ziemię. Głowica przedostaje się do gruntu wraz z nową rurą, stara jest natomiast miażdżona, a jej kawałki zostają pod ziemią. Bezwykopowa naprawa rur to gwarancja precyzji, bowiem umożliwia poszerzenie przestrzeni na nowy układ rurociągowy lub pozostawienie jej w takim samym stanie, w zależności od charakteru wykonywanych prac. Przy okazji montowania nowej konstrukcji, powierzchnia jest również wyrównywana, „odświeżana” i przygotowywana do przyjęcia nowych elementów. Przystąpienie do krakingu wymaga oczywiście wcześniejszego przygotowania. W pierwszej kolejności ekipa budowlana sprawdza aktualny stan techniczny rurociągu i poziom uszkodzeń. Cały rurociąg musi zostać dokładnie oczyszczony. Wówczas do wnętrza rury wprowadza się specjalną kamerę, która, działając na zasadzie sondy, rejestruje na filmie każdy fragment rury i umożliwia wykrycie wszystkich usterek. Na podstawie przeprowadzanej analizy, specjaliści dobierają odpowiednią strategię pracy. Należy ustalić, jak bardzo zaawansowana ma być naprawa. Po uzgodnieniu szczegółów ze zleceniodawcą, można przejść do naprawy.

Bezwykopowa naprawa rur to dziś standard, wykorzystywany przez większość ośrodków miejskich czy przemysłowych. Pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze oraz nie wpływa destrukcyjnie na otoczenie. Metoda polecana przez specjalistów oraz zadowolonych klientów.