Taśmy siatkowe do transportu towarów

Kiedy stałem przed decyzją otworzenia własnej firmy, wiedziałem, że najpierw muszę dokładnie wszystko zaplanować. Zamierzałem produkować części do maszyn rolniczych, potrzebny był mi zatem wysokiej klasy system transportujący, aby każdy etap produkcji przebiegał szybko i aby mieć wszystko pod kontrolą. Musiałem zakupić przenośniki, ale zastanawiałem się nad tym, jakie taśmy będą do nich odpowiednie.

Zakup taśm siatkowych

taśmy siatkoweZe względu na ciężar produkowanego towaru wiele wskazywało na to, że właściwe będą jedynie taśmy stalowe. Takie taśmy siatkowe stalowe są bowiem naprawdę wytrzymałe i idealnie nadają się do transportowania ciężkich rzeczy. Poza tym są jednak uniwersalne, ponieważ równie dobrze możemy przenosić za ich pomocą lekkie przedmioty. Dzięki odpowiedniemu wykończeniu takich taśm, nie ma obaw, że towar mógłby spaść i się uszkodzić. Widziałem, że producenci proponowali dodatkowe zabieraki siatkowe do takiej taśmy, jednak nie skorzystałem z takiego rozwiązania. Zdecydowałem się na standardowe taśmy siatkowe, które producent wykonał ze stali nierdzewnej. W opcji były jeszcze taśmy ze stali zwykłej oraz ocynkowanej, jednak mnie zadowalała jedynie stal nierdzewna. Gdy jeszcze się wahałem, producent wychwalał swoje wyroby, mówiąc, że z chęcią kupują je właściciele firm zajmujących się przemysłem ceramicznym, szklarskim, jak i właściciele piekarni, ponieważ takie taśmy transportowe często stanowią część linii chłodzących do pieczywa.

Producent przekonał mnie i wiedziałem już, że w moim przypadku także takie taśmy stalowe z siatki będą dobrym wyborem, dlatego zdecydowałem się je kupić. Na szczęście dostępne były w dość przystępnej cenie, dlatego mogłem je kupić, nie obawiając się o własne fundusze. Taśmy sprawują się dobrze po dziś dzień.