Termofory z pestek wiśni doskonałe dla noworodków

Wielu świeżo upieczonych rodziców zastanawia się, jak pomóc swoim pociechom cierpiącym na kolkę. Problemem wielu noworodków są również zaparcia oraz wzdęcia, dolegliwości bólowe. Skutecznym sposobem na to, by zredukować nieprzyjemne objawy jest używanie termoforów. Są one bardzo przydatne podczas kolki, można je wykorzystać także na spacerze w zimne dni. Doskonale utrzymują te ciepło.

Zalety termoforów z pestek wiśni

termofor z pestek wiśni dla noworodkaWielu rodziców kompletując wyprawkę niemowlęcą decyduje się na termofor z pestek wiśni dla noworodka. Produkt wykonany z bawełny często zdobiony jest różnymi nadrukami. W środku znajdują się wyselekcjonowane suszone pestki wiśni, które są przyjazne dla alergików. Są one bezpieczniejsze od tradycyjnych termoforów, wygodne w użytkowaniu. Nie stwarzają ryzyka oblania wrzątkiem, są lekkie, doskonałe dla najmłodszych. Skutecznie likwidują dolegliwości bólowe, często są traktowane także jako zabawka sensoryczna dla maluszka. Rozwijają umiejętność chwytania. Produkty są bardzo uniwersalne i funkcjonalne, z pewnością przydadzą się wielokrotnie. Należy odpowiedniego je pielęgnować, nie wolno ich moczyć i przegrzewać, gdyż wówczas mogą stracić swoje właściwości. Wkład z pestek wiśni powinno się włożyć do nagrzanego piekarnika lub mikrofalówki. Dzięki niemu można złagodzić kolkę niemowlęcą, bóle wzrostowe w okresie dojrzewania. Termofor jest niezastąpiony także w okresie infekcji, łagodzi bóle gardła, uszu i mięśni.

Przyda się także podczas miesiączki, skutecznie zmniejsza ból menstruacyjny. Można go wykorzystać do ogrzewania zatok przynosowych, złagodzi objawy kataru. Produkt można również schładzać, wystarczy włożyć go do lodówki lub zamrażalnika. Jest często stosowany w przypadku występowania migreny, pieczenia skóry, stłuczeń, urazów oraz gorączki.