Uniwersalny piec co żeliwny z podajnikiem

 

Stojąc przed wyborem zakupu pieca patrzymy na jego wytrzymałość. Najbardziej trwałymi są takie wykonane z żeliwa, gdyż posiadają zwiększoną zawartość pierwiastka węgla. Piece żeliwne moją osiągać żywotność na poziomie 25 lat. Nie tylko ta zaleta zachęca do kupna. Wysoka popularność potwierdza, że są one najczęściej wybierane

Zalety pieca żeliwnego z podajnikiem

piec co żeliwny z podajnikiemChociaż dostępne do kupienia są piece ze stali to piec co żeliwny z podajnikiem jest najpopularniejszym towarem, którego nabywają klienci. Do głównych jego zalet zaliczamy wytrzymałość, ale nabywcy chwalą produkt za prosty w obsłudze i bezpieczny w użytkowaniu. Dodatkowo zapewnia energooszczędność, dużo niższe zużycie opału niż inne kotły, ponadto efektywność ponad 80%, odporność na korozje oraz ekologiczną obsługę. Produkcja pieców żeliwnych polega na połączeniu wielu członów poprzez dociśnięcie ich przy pomocy specjalnych śrub. Dzięki temu powstaje kocioł rozmiarowo dużo mniejszy niż tradycyjne piece. Zyskujemy zatem sporo miejsca w kotłowni. Obniżone zostają również koszty eksploatacyjne. W celu naprawy wymieniane są uszkodzone człony i zastępowane nowymi. Zazwyczaj taka wymiana odbywa się na miejscu u klienta bez konieczności transportu do wskazanego konkretnego miejsca. W piecach żeliwnych wykorzystuje się uniwersalne podajniki ze ślimakiem żeliwnym. Występują też podajniki, które posiadają bieg wsteczny oraz co najważniejsze czujniki dymu. Ślimak również wykonany jest z żeliwa o wysokiej, trwałej i niezawodnej jakości.

Piece wykorzystywane są do ogrzewania domów czy mieszkań. Wybierając piec żeliwny zyskamy na kosztach opałowych na długie lata. Bezpieczeństwo stosowania tych kotłów likwiduje potrzebę ciągłego naprawiania i ponoszenia z tego tytułu dodatkowych wydatków.