ławka parkowa betonowa

Urządzasz osiedle? Co wiesz o ławkach parkowych betonowych?

Jesteś zarządcą nowego osiedla i powierzone ci zostało zadanie urządzenia go w detale krajobrazu? Jeśli tak, warto wiedzieć, co powinno znaleźć się na nowopowstałym osiedlu, aby spełniało ono oczekiwania mieszkańców, było funkcjonalne, ciekawie urządzone, wygodne, a przede wszystkim estetyczne i przyjemne dla oka.

Ławka parkowa betonowa jest nowoczesna

ławka parkowa betonowaMała architektura miejska to ważny element każdego miasta i każdego osiedla. Mowa tutaj o wielu elementach: duże donice, ogrodzenia drzew i placów zabaw, tablice informacyjne, barierki, kosze na śmieci, popielnice duże i małe, kraty pod drzewa, słupy ogłoszeniowe. Na pewno każdy z tych elementów nie będzie potrzebny na nowym osiedlu. Choćby takie słupy ogłoszeniowe w tradycyjnym pojęciu widywane są głównie w mieście, ale już niewielka tablica informacyjna na pewno będzie potrzebna – choćby przy wjeździe na osiedle lub przy wejściu na plac zabaw. Nowoczesne donice i ładne kosze na śmieci od razu rzucą się w oczy mieszkańcom. To wydawać by się mogło mało znaczące elementy krajobrazu, ale odpowiednio dobrane tworzą harmonijna całość o spójnym charakterze. Niejedna stylowa ławka parkowa betonowa powinna znaleźć się na nowoczesnym osiedlu – mieszkańcy muszą mieć miejsce do wypoczynku i korzystania z przestrzeni osiedlowej. Ławki mogą być wykonane z drewna, ze stali, a nawet z plastiku. Kolejny ważny element to płyta tarasowa. Nie sprawdzą się tu wzory ażurowe, bo choć dekoracyjne to mogą nie spełnić dobrze swojej roli na osiedlu, ale za to płyta granitowa czy betonowa – czemu nie?

Projektując i urządzając nowe osiedle trzeba myśleć o mieszkańcach i ich potrzebach – co powinno im się przydać, jakie elementy będą konieczne, w jaki sposób będą korzystać z przestrzeni osiedlowych. Trzeba przy tym zrobić wszystko by dobry design szedł w parze z funkcjonalnością.