Użycie płyt laminowanych

Do wykończenia wnętrz mieszkań i domów dobrze jest stosować naturalne materiały. Są one dość drogie. Na szczęście mamy wiele ciekawych zamienników wykonanych z tworzyw sztucznych. Sztuczne nie musi wcale oznaczać, że coś jest gorsze, za to na pewno będzie tańsze. I to jest właśnie ten element, który przyciąga do nich klientów.

Wszystko o płytach laminowanych

płyty laminowanePłyty laminowane wykonuje się z potrójnej płyty wiórowej lub też płyty MDF. Pokrywa się ją z jednej lub dwóch stron żywicą termoutwardzalną. Dzięki temu nie potrzebna jest jej dalsza obróbka. Taki sposób wykończenia jest wystarczający. Następnie ma miejsce laminowanie płyty. Proces ten polega na umieszczeniu dekoracyjnego materiału na powierzchnię płyty. Odbywa się to przez jego naprasowanie. Dzięki temu w efekcie końcowym nasza płyta przypomina strukturę drewna, kamienia ale nie tylko. Wybór wzorów i kolorów jest ogromny. Najdziemy zarówno delikatne pastelowe kolory jak i intensywne, można nasycone. Możemy wybierać także w różnych grubościach i formatach. To wszystko połączone jest jeszcze z wysoką jakością. Dlatego jest ona odporna na zabrudzenia, uszkodzenia. Łatwość w utrzymaniu jej w czystości to kolejna jej zalety. Aby dobrze się prezentowała wystarczy mokra ścierka. Niepotrzebne są nabłyszczacze, impregnaty, woski czy agresywne środki czyszczące. Jest ona stosunkowo tania i dlatego szeroko rozpowszechniona. Jest też kilka rodzajów płyt laminowanych. Jedne to laminowane płyty MDF inne to laminowane płyty wiórowe.

Laminowane płyty zadomowiły się na dobre przede wszystkim w branży meblowej. Swoją popularność zawdzięczają niskiej cenie, ale także temu, że można dzięki nim nadać meblom dowolny wygląd. Można ją także śmiało stosować w aranżacji wnętrz. Można wykańczać nią ściany lub blaty.