Wartościowy olej z CBG

Produkty konopne cieszą się wielką popularnością i jest to tendencja globalna. Wszak wykazują one wiele właściwości prozdrowotnych, regulujących i wspomagających funkcjonowanie naszego organizmu w najważniejszych jego obszarach.

Jakie olejki warto kupować?

olej cbgJeżeli chodzi o najbardziej wartościowe produkty konopne, to, z całą pewnością, są nimi oleje. Jest tak, ponieważ skuteczność ich działania nie jest kwestią wydumaną ani mitem, lecz naukowo dowiedzionym faktem. Wszak, w obliczu tej kwestii, terapeutyczne stosowanie tych wyrobów, przynosi znacznie lepsze rezultaty niż w przypadku innych, poddanych badaniom, produktów. Wiele z nich zawiera tylko kannabidiol (CBD), ale są też te, w których występuje pełne spektrum kannabinoidów. Znaczy to, że znajdziemy w nich także CBDa, CBC, CBN oraz CBG. Przy czym ostatniemu z nich warto poświęcić więcej uwagi, gdyż jego właściwości są bardzo zbliżone do tych, jakie wykazuje kannabidiol. Co również warte zaznaczenia, kannabigerol (CBG) jest pierwotną komórką konopi, co oznacza iż to właśnie w niej, swój początek, mają wszystkie pozostałe. Trudność z pozyskiwaniem CBG, związana jest z faktem, że występuje on tylko w określonych cyklach życia rośliny i to w dość małych ilościach. Natomiast jeżeli chcemy kupić olej CBG warto przyglądnąć się bliżej ofercie konopnych sklepów, działających w sieci. Wszak mają one znacznie większy wybór tych produktów, jak również, o wiele niższe ceny, oczywiście, względem ich stacjonarnych odpowiedników.

Stosowanie CBD, jak i CBG, może nam przynieść wiele korzyści i to w niedługim czasie. Bowiem te dwie substancje czynne, oddziałują nie tylko na stan kondycji fizycznej, ale też psychicznej. Bowiem regularne ich przyjmowanie poprawia samopoczucie i redukuje stres.