Wniosek o uzyskanie zwrotu vat zapłaconego w ue

Jestem właścicielem polskiego oddziału zagranicznej spółki. Ostatnio musiałem odbyć w związku z tym kilka zagranicznych podróży służbowych. Poniosłem przez to sporo kosztów finansowych związanych z zakwaterowaniem zagranicą czy z przejazdem do innego kraju. Od mojego przełożonego dowiedziałem się, że mogę ubiegać się o zwrot podatku vat zapłaconego zagranicą.

Jak uzyskać zwrot vatu zapłaconego w Unii?

zwrot vat zapłaconego w ueOd mojego przełożonego dowiedziałem się, że uzyskanie zwrotu vat zapłaconego w krajach ue jest bardzo proste. Wszystko dzięki temu, że Polska podpisała traktat unijny zabezpieczający przed podwójnym opodatkowaniem i innych sprawami podatkowymi. W tej sytuacji nie mam już obowiązku rejestracji w zagranicznych urzędach skarbowych krajów ue, aby uzyskać zwrot vat zapłaconego w ue. Wystarczy, że złoże wniosek o zwrot vat zapłaconego w krajach Unii Europejskiej do polskiego urzędu skarbowego właściwego ze względu na siedzibę mojej firmy. Muszę to zrobić do 30 września następnego roku, licząc od dnia w którym vat został przeze mnie zapłacony. Postanowiłem skorzystać z tej możliwości. Okazało się, że wniosek o zwrot vat zapłaconego w ue mogę złożyć w sposób elektroniczny, co było dla mnie bardzo praktycznym i komfortowym rozwiązaniem. Złożyłem wniosek za pomocą platformy ePuap, podpisując go certyfikatem e-dowodu osobistego.

Jak się już wkrótce okazało na zwrot należytego mi podatku vat nie musiałem zbyt długo czekać. Zgodnie z terminami zawartymi w ordynacji podatkowej w ciągu trzydziestu dni otrzymałem decyzję administracyjną z której wynikało, że w ciągu najbliższych dni nastąpi zwrot podatku vat na mój rachunek bankowy. Tak też się stało, z czego byłem bardzo zadowolony. Otrzymanie zwrotu vat zapłaconego w UE okazało się bardzo proste.